banovce.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Bánovce

Aktuálne spravodajstvo

Le Penová zrušila stretnutie s muftim, odmietla si dať šatku

Marine Le Penová je na trojdňovej návšteve Libanonu, počas ktorej sa už stretla s jeho najvyššími predstaviteľmi. BRATISLAVA/BEJRÚT 21. februára (WebNoviny.sk) - Francúzska prezidentská kandidátka a šéfka nacionalistickej strany Národný front (FN) Marine Le Penová sa v utorok odmietla stretnúť s libanonským veľkým muftim po tom, ako bola požiadaná, aby si dala na hlavu šatku. Le Penová je na trojdňovej návšteve Libanonu, počas ktorej sa už stretla s jeho najvyššími predstaviteľmi. Ráno ju mal vo svojom sídle prijať veľký mufti šejk Abdul Latíf Derián. Krátko po Le Penovej príchode ju jeden z pracovníkov muftiho kancelárie požiadal, aby si prikryla hlavu šatkou, čo Le Penová odmietla s odôvodnením, že v minulosti sa stretla s egyptským veľkým muftim bez toho, aby musela mať akúkoľvek pokrývku hlavy. Keď jej pracovník muftiho kancelárie vysvetlil, že v Libanone sú iné zvyky, Le Penová sa vrátila k svojmu autu a odišla. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Le Penová zrušila stretnutie s muftim, odmietla si dať šatku

Policajti vyšetrujú požiar chatky v Bratislave

Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci.BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) - Policajti vyšetrujú okolnosti požiaru záhradnej chatky v oblasti Podkerepušky v Bratislave. Ako ďalej agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, pondelkový požiar spôsobil škodu približne 1 500 eur. Podľa hovorcu požiar zničil vybavenie chatky, poškodil drevené skrine, postele, drevený stôl, chladničky, sporák, vstupné dvere i sklenené výplne prednej časti chatky. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci. Za takéto konanie hrozí až ročný trest. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Policajti vyšetrujú požiar chatky v Bratislave

Príčinu smrti Kima Čong-nama nebolo zlyhanie srdca

Z tela Kim Čong-nama boli odobrané vzorky, ktoré budú podrobené laboratórnej analýze. KUALA LUMPUR 21. februára (WebNoviny.sk) - Pitva tela Kima Čong-nama, ktorého minulý týždeň pravdepodobne zavraždili na letisku v malajzijskej metropole Kuala Lumpur, preukázala, že príčinou jeho smrti nebolo zlyhanie srdca. Na tele nevlastného brata severokórejského diktátora Kim Čong-una zároveň neboli nájdené nijaké bodné rany alebo stopy po vpichu. Predstaviteľ malajzijského ministerstva zdravotníctva Noor Hisham Abdullah uviedol, že z tela Kim Čong-nama boli odobrané vzorky, ktoré budú podrobené laboratórnej analýze. Na základe jej výsledkov by mala byť stanovená príčina Kim Čong-namovej smrti. "Definitívne stanovisko budeme môcť zaujať, až keď budeme mať k dispozícii laboratórnu správu," bbpovedal Noor Hisham Abdullah. Odporúčame: Televízia priniesla údajné zábery útoku na Kim Čong-nama Polícia pátra po podozrivých z vraždy brata Kim Čong-una Kim Čong-nam bol nevlastným bratom súčasného vodcu Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) Kim Čong-una a najstarším synom ich spoločného otca, bývalého lídra izolovanej komunistickej krajiny Kim Čong-ila. K zrejmému atentátu naňho došlo minulý pondelok, keď v termináli medzinárodného letiska v Kuala Lumpure čakal na let do Macaa. Kim sa po čine začal sťažovať na prudké bolesti hlavy a zomrel počas prevozu do nemocnice. Zdravotníkom údajne ešte stihol povedať, že naňho na letisku zaútočili sprejom s chemickou látkou. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Príčinu smrti Kima Čong-nama nebolo zlyhanie srdca

Žiadateľov o azyl pribúda, Kanada poslala na hranice posily

S cieľom vyrovnať sa s rastúcim počtom žiadateľov o azyl prichádzajúcich zo Spojených štátov bolo zriadené aj dočasné prijímacie stredisko. OTTAWA/WASHINGTON 21. februára (WebNoviny.sk) - Kanadská polícia posilňuje vzhľadom na rastúci počet žiadateľov o azyl svoje početné stavy na hraniciach s USA. Pohraničná agentúra CBSA i Kráľovská kanadská jazdná polícia (RCMP) zvýšili počet príslušníkov v provincii Québec, informovali v pondelok obe inštitúcie na tlačovej konferencii. S cieľom vyrovnať sa s rastúcim počtom žiadateľov o azyl prichádzajúcich zo Spojených štátov bolo zriadené aj dočasné prijímacie stredisko, informovala agentúra Reuters. Odporúčame: Zúfalí imigranti riskujú nebezpečnú cestu z USA do Kanady Centrum je zriadené v mestečku Lacolle, kde sa nachádza najväčší a najrušnejší hraničný prechod v provincii Québec. Polícia tam žiadateľov predbežne identifikuje a zistí, či nie sú hrozbou alebo niečo nepašujú. Pracovníci CBSA im následne odoberú odtlačkov prstov a tiež ich vypočujú. Ak predstavujú hrozbu, sú zadržaní, ak nie, môžu podať žiadosť o azyl, zatiaľ čo čakajú na rozhodnutie úradov. Podľa CBSA prišlo v januári do provincie Québec až 452 žiadateľov o azyl, pričom v rovnakom období pred rokom ich bolo len 137. Prechod žiadateľov o azyl z USA do Kanady je v skutočnosti nelegálny, pretože vláda v Ottawe považuje susednú krajinu za bezpečnú. Vzhľadom na prísny kurz nového amerického prezidenta Donalda Trumpa proti prisťahovalcom organizácie ako Amnesty International požadujú od Ottawy zrušenie dohody o vracaní utečencov. Kanadský premiér Justin Trudeau na rozdiel od Trumpa vyhlásil, že utečenci sú v jeho krajine vítaní bez ohľadu na náboženské vyznanie. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Žiadateľov o azyl pribúda, Kanada poslala na hranice posily

Vyšla známka pripomínajúca 100. výročie narodenia Kennedyho

Známka pripomínajúca 100. narodenie Johna F. Kennedyho vyjde aj v 12-kusovom hárčeku s ilustrovaným okrajom, ktorý je detailom olejomaľby stojaceho prezidenta z roku 1970 od Aarona Shiklera. Obraz ako oficiálny portrét pre Biely dom schválila Kennedyho vdova Jacqueline.BOSTON 21. februára (WebNoviny.sk) - Americká pošta predstavila novú známku vydanú pri príležitosti 100. výročia narodenia prezidenta Spojených štátov Johna F. Kennedyho. Známku prezentovala pri príležitosti Dňa prezidentov v Bostone. Na známke je použitá jeho fotografia z roku 1960, na ktorej sa pozerá smerom hore, čo symbolizuje Kennedyho neutíchajúci optimizmus a sebadôveru. Záber vyhotovil fotograf magazínu National Geographic Ted Spiegel. Známka vyjde aj v 12-kusovom hárčeku s ilustrovaným okrajom, ktorý je detailom olejomaľby stojaceho prezidenta z roku 1970 od Aarona Shiklera. Obraz ako oficiálny portrét pre Biely dom schválila Kennedyho vdova Jacqueline. Známka sa začína predávať už v utorok. V priebehu roka bude Prezidentská knižnica a múzeum Johna F. Kennedyho v Bostone organizovať rozličné sprievodné podujatia zamerané na život a myšlienky tohto významného politika. Kennedy sa narodil 29. mája 1917 ako druhé z deviatich detí. Zavraždili ho 22. novembra 1963 ako 46-ročného, pričom udalosti z Dallasu dodnes sprevádzajú nejasnosti. JFK bol zároveň najmladšou hlavou štátu v dejinách USA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Vyšla známka pripomínajúca 100. výročie narodenia Kennedyho

Zaujímavosti z KHL: 4195 gólov a rekordér Moziakin

V sezóne 2016/2017 štartovalo v KHL 29 klubov, ktoré spolu odohrali 870 zápasov. Až 693 stretnutí, teda 79,7 percenta z celkového počtu, sa skončilo triumfom niektorého z mužstiev v riadnom hracom čase. Počas základnej časti zmenilo klub 99 hráčov, pričom útočník Ivan Jacenko sa stal prvým v histórii súťaže, ktorý hral za štyri kluby - Spartak Moskva (1 zápas), Neftechimik Nižnekamsk (2), Soči (22) a Podoľsk (13).MOSKVA 21. februára (WebNoviny.sk) - Spolu 1004 hráčov, z toho 186 nováčikov a až 692 rôznych strelcov priniesla základná časť Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2016/2017. Zaujímavosťami súťažného ročníka sú aj nové maximá Sergeja Moziakina či hráč so štartmi v štyroch kluboch. V KHL 2016/2017 sa predstavilo spolu 76 hokejistov, ktorí na základe veku mohli hrať na juniorských MS. Zmena formátu predĺženia V sezóne 2016/2017 štartovalo v KHL 29 klubov, ktoré spolu odohrali 870 zápasov, každý tím po 60. Až 693 stretnutí, teda 79,7 percenta z celkového počtu, sa skončilo triumfom niektorého z mužstiev v riadnom hracom čase. Ďalších 67 duelov našlo víťaza v predĺženiach a zvyšných 110 sa skončilo až v samostatných nájazdoch. Odporúčame: Lintner chce Slovan v Tipsport lige, Krajči reagoval Brust je brankár, nie klaun. Říha vidí v sezóne aj pozitíva Počas sezóny, presnejšie 15. decembra 2016, v KHL zmenili formát predĺžení. Keď proti sebe nastupovali po štyria korčuliari, predĺženia priniesli víťaza v 33 percentách prípadov, no po zavedení troch korčuliarov proti trom to bolo až 46,8 percenta. Celkovo v základnej časti padlo 4195 gólov, maximom súťaže je 4302 presných zásahov v sezóne 2014/2015. Až 129 gólov padlo do prázdnej bránky súpera počas power-play. Rekordy Sergeja Moziakina Počas súťaže zmenilo klub v KHL 99 hráčov, pričom útočník Ivan Jacenko sa stal prvým v histórii súťaže, ktorý hral za štyri kluby - Spartak Moskva (1 zápas), Neftechimik Nižnekamsk (2), Soči (22) a Podoľsk (13). Počas základnej časti si cestu na štadióny našlo 5,328 milióna divákov, čo znamená priemernú návštevnosť na jeden duel 6124 priaznivcov. Za zmienku stojí prehľad nových rekordov spomenutého Sergeja Moziakina. Skúsenému útočníkovi sa podarilo streliť 48 gólov a o dvanásť presných zásahov prekonal doterajšie maximum Steva Mosesa z ročníka 2014/2015. Moziakin v tejto sezóne utvoril aj rekordy v produktivite (85 bodov), presilovkových góloch (22), bodoch v početnej výhode (43) či góloch v druhej tretine (19). V počte presných zásahov v III. tretine vyrovnal maximum Marcela Hossu zo sezóny 2009/2010. Tridsaťpäťročný krídelník má na svojom konte aj mnoho ďalších menej významných rekordov. Informácie priniesol oficiálny web KHL. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zaujímavosti z KHL: 4195 gólov a rekordér Moziakin

Ceny ropy sa zvýšili, obchodovalo sa iba elektronicky

V Spojených štátoch mali štátny sviatok a s ropou sa obchodovalo iba elektronicky.NEW YORK 21. februára (WebNoviny.sk) - Ceny ropy sa v pondelok zvýšili. V Spojených štátoch mali štátny sviatok a s ropou sa obchodovalo iba elektronicky. Posilnila však o 3 centy a uzavrela na úrovni 53,78 USD za barel. Severomorská ropa Brent, ktorej cena sa považuje za medzinárodnú referenčnú cenu, si v pondelok prilepšila o 23 centov a uzavrela vo výške 56,18 USD za barel. Počas nasledujúceho elektronického obchodovania ľahká americká ropa zdražela o 25 centov, ale ropa Brent oslabila o 2 centy. (1 EUR = 1,0616 USD) Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Ceny ropy sa zvýšili, obchodovalo sa iba elektronicky

Pozor na spoločnosť Questra, varuje Národná banka Slovenska

Spoločnosť Questra ponúka investičné produkty bez splnenia legislatívnych povinností Slovenskej republiky.BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) - Národná banka Slovenska (NBS) upozorňuje na činnosť španielskej spoločnosti Questra. Firma vystupuje aj pod názvami Questra Holdings alebo Questra World. Spoločnosť podľa vyjadrení centrálnej banky ponúka investičné produkty bez splnenia legislatívnych povinností Slovenskej republiky. Spoločnosť Questra ponúka potenciálnym klientom podľa NBS zhodnotenie vkladov vysokým výnosom prostredníctvom investícií do portfólia produktov spoločnosti Atlantic Global Asset Management. Spoločnosť ponúka svoje služby prostredníctvom oficiálneho webového sídla questraworld.es, pričom táto webová stránka existuje aj v slovenskej mutácii. Zároveň môžu byť služby spoločnosti Questra ponúkané aj na rôznych slovenských webových sídlach, ktoré nie sú oficiálnymi stránkami spoločnosti. Národná banka Slovenska upozorňuje, že žiadna z vyššie uvedených spoločností nemá povolenie, ktoré by ju oprávňovalo podnikať v Slovenskej republike a vykonávať činnosť podľa zákona o cenných papieroch a investičných službách. Firmy zároveň nemajú povolenia, ktoré by ich oprávňovali podnikať na Slovensku podľa zákona o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve. Súčasne NBS uvedené spoločnosti neeviduje ani ako poskytovateľov investičných služieb na základe jednotného európskeho povolenia. Centrálna banka zároveň upozorňuje potenciálnych investorov, že nie je možné ani sprostredkovať služby tejto spoločnosti treťou stranou na Slovensku. Podnikateľská činnosť spoločnosti Questra nepodlieha dohľadu Národnej banky Slovenska a finančné prostriedky investované do aktivít spoločnosti Questra nie sú kryté Garančným fondom investícií podľa zákona o cenných papieroch a investičných službách. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Pozor na spoločnosť Questra, varuje Národná banka Slovenska

Superjachtu ruského miliardára zadržali v Gibraltáre

Oligarcha Andrej Meľničenko dlhuje spoločnosti Nobiskrug 15,3 milióna eur.GIBRALTÁR 20. februára (WebNoviny.sk) - Gibraltárske úrady zadržali superjachtu ruského miliardára Andreja Melničenka. Podľa nemeckej lodiarskej spoločnosti Nobiskrug, ktorá dané plavidlo s názvom Sailing Yacht A postavila, jej totiž ruský podnikateľ stále dlhuje 15,3 milióna eur. V dôsledku tvrdenia spoločnosti Nobiskrug zostáva Melničenkova jachta od minulej stredy ukotvená v Gibraltáre, ktorý je britským závislým územím, informovala dnes spravodajská stanica BBC. Podnikateľov hovorca vyjadril presvedčenie, že príkaz na zadržanie jachty bude čoskoro zrušený. Sailing Yacht A je s dĺžkou 143 metrov najväčšou superjachtou sveta. Má tri sťažne, z ktorých hlavný dosahuje výšku 100 metrov. Superjachta opustila lodenicu v meste Kiel pred dvoma týždňami. Jej registrovaným majiteľom je bermudská firma Valla Yachts, odhadovaná hodnota plavidla je 400 miliónov eur. Podľa spoločnosti Nobiskrug je uvedená superjachta vybavená podmorskou pozorovacou kabínou, hybridným dieselovo-elektrickým pohonom, ako aj "najmodernejšími" navigačnými systémami. Melničenko, priemyselník s veľkými kapitálovými podielmi v ruskom banskom, energetickom a poľnohospodárskom sektore, disponuje majetkom vo výške 13,2 miliardy dolárov, tvrdí spoločnosť Forbes. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Superjachtu ruského miliardára zadržali v Gibraltáre

Polovica Slovákov spláca úver, niektorí sú aj bez práce

Úvery splácajú z významnej časti ľudia bez zamestnania, navyše žijúci v stredných mestách, kde sa všeobecne práca hľadá horšie.BRATISLAVA 20. februára (WebNoviny.sk) - Polovica Slovákov spláca nejaký úver. V prieskume spoločnosti Millward Brown pre spoločnosť Kruk Česká a Slovenská republika uviedlo 51 % respondentov, že spláca nejaký úver. "Z údajov zistených v rámci prieskumu nie je alarmujúci ani tak samotný podiel zadlžených Slovákov, ako skôr fakt, že ide z významnej časti o ľudí bez zamestnania, navyše žijúcich v stredných mestách, kde sa všeobecne práca hľadá horšie,” uviedla Markéta Kolářová, tlačová hovorkyňa spoločnosti Kruk. Odporúčame: Idú zisťovať finančnú situáciu slovenských domácností Vziať si úver v tomto roku plánuje zhruba každý desiaty Slovák. Ich cieľom je spravidla zaobstaranie bývania, vyjadrilo sa tak 42 % opýtaných. Vybavenie bytu na úver zvažuje 25 % opýtaných a nákup vozidla 24 % Slovákov. Úvery si pritom berú predovšetkým ľudia, ktorí považujú svoje znalosti o finančnom trhu za veľmi vysoké. Minulý rok nahrával podľa spoločnosti Kruk predovšetkým hypotékam, ktorých úrokové sadzby klesli na rekordne nízku úroveň. Zadlžovanie spojené s investíciami podporovala i zlepšujúca sa ekonomická situácia a veľmi nízka nezamestnanosť. "Mnoho ľudí si však požičiava i na bežnú prevádzku domácnosti a splácanie starších dlhov, čo ich postupne dostáva do veľmi zložitej situácie, keď musia splácať stále narastajúce dlhy,” spresňuje Kolářová. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Polovica Slovákov spláca úver, niektorí sú aj bez práce

Video: Víťazný gól vyniesol Hamšíka do zostavy kola Serie A

V ideálnej zostave kola Serie A sú dvaja hráči SSC Neapol - Marek Hamšík a Lorenzo Insigne.BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík sa v talianskej Serii A opäť ocitol v ideálnej zostave. Nomináciu do najlepšej jedenástky 23. kola mu vyniesol víťazný zásah na trávniku Chieva Verona, kde jeho Neapol zvíťazil v nedeľu 3:1. Odporúčame: Video: Hamšík strelil 110. gól za Neapol, skóroval aj Kucka Server football-italia.net zaradil do nominácie aj jeho spoluhráča a v predmetnom zápase strelca otváracieho gólu Lorenza Insigneho. SSC je stále na 3. priečke tabuľky s deväťbodovým mankom na vedúci Juventus. So 60 strelenými gólmi sú "partenopei" bezkonkurenčne najofenzívnejším mužstvom súťaže. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Víťazný gól vyniesol Hamšíka do zostavy kola Serie A

Na nákupné centrum v Melbourne sa zrútilo malé lietadlo

Charterové dvojmotorové lietadlo typu Beechcraft Super King Air smerovalo z druhého najväčšieho melbournskeho letiska Essendon na King Island, ležiaci asi hodinu letu smerom na juh. Pilot však krátko po štarte použil tiesňové volanie a ohlásil vážne zlyhanie motora.MELBOURNE 21. februára (WebNoviny.sk) - Malé lietadlo s piatimi osobami na palube sa v utorok ráno miestneho času krátko po štarte zrútilo na ešte zatvorené nákupné centrum v austrálskom meste Melbourne. Nešťastie neprežil nikto z ľudí v lietadle, informoval podľa televízie ABC premiér štátu Viktória Daniel Andrews. Dodal, že išlo najhoršiu nehodu v civilnom letectve za uplynulých 30 rokov v tomto štáte. Televízia ABC uviedla, že medzi obeťami sú aj občania USA, avšak hovorca amerického veľvyslanectva v Canberre to zatiaľ nemohol potvrdiť. Charterové dvojmotorové lietadlo typu Beechcraft Super King Air smerovalo z druhého najväčšieho melbournskeho letiska Essendon na King Island, ležiaci asi hodinu letu smerom na juh. Pilot však krátko po štarte použil tiesňové volanie a ohlásil vážne zlyhanie motora. Stroj následne narazil zboku do nákupného centra Direct Factory Outlet, ktoré sa nachádza neďaleko konca pristávacej dráhy letiska Essendon. Podľa svedkov bolo počuť niekoľko mohutných explózií a k oblohe stúpal stĺp čierneho dymu. So vzniknutým požiarom bojovalo 90 hasičov. Hoci sa v nákupnom centre už nachádzali zamestnanci, na zemi neutrpel nikto zranenia. Väčšej katastrofe zabránila skutočnosť, že centrum sa otváralo až približne o 45 minút. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Na nákupné centrum v Melbourne sa zrútilo malé lietadlo

Video: Trochek hrdinom Floridy, Ducks podľahli Arizone

Vincent Trocheck rozhodol o triumfe Floridy na ľade St. Louis 4,6 s pred koncom tretej tretiny a Panthers tak dovŕšili najlepší \'trip\' v histórii. Hráči Arizony v úvodnej dvadsaťminútovke strelili tri góly a tie im stačili na triumf nad Anaheimom, keďže v drese \'káčerov\' potom dvakrát skóroval iba Ryan Getzlaf.NEW YORK 21. februára (WebNoviny.sk) - Hokejisti Floridy po prvý raz vo svojej histórii uspeli vo všetkých piatich zápasoch v rámci "tripu" po klziskách súperov v NHL. V pondelok dovŕšili tento nezvyčajný kúsok triumfom na ľade St. Louis 2:1. Keď sa už aktéri v Scottrade Center chystali na predĺženie, Vincent Trocheck 4,6 s pred koncom riadneho hracieho času strelou zdiaľky rozhodol o triumfe hostí. "Prvá moja strela bola zblokovaná, domáci chceli vyhodiť puk, ale Mark Pysyk mi ho posunul. Vystrelil som a brankár Allen nič nevidel, lebo mu clonil Jokinen. Ľahká práca na prvý pohľad," povedal strelec víťazného gólu Trocheck na webe NHL. V tejto sezóne strelecky uspel už dvadsaťjedenkrát a je gólovým aj bodovým lídrom svojho tímu (21+21). Podľa Elias Sports Bureau hráči Panthers nikdy neskórovali tak neskoro počas základných zápasových 60 minút ako práve teraz. Odporúčame: Halák žiari v AHL, víťaznú sériu natiahol na 12 zápasov Na Floridu teraz čakajú štyri domáce stretnutia, pred ktorými sa dotiahla na Boston na tretej priečke Atlantickej divízie, v tabuľke Východnej konferencie je siedma. "Nemôžem byť viac hrdý na svojich hráčov ako práve teraz. Tvoria skvelý kolektív a každý z nich si tieto víťazstvá zaslúži," povedal tréner Panthers Tom Rowe. V pondelok sa hral v NHL už len súboj Arizona - Anaheim, ktorý sa skončil triumfom domácich 3:2. Coyotes rozhodli troma gólmi v rozpätí 12:48 min v prvej tretine. Druhý presný zásah hosťujúceho kapitána Ryana Getzlafa 27 sekúnd pred koncom tretej tretiny prišiel pre Ducks neskoro. Domáci brankár Mike Smith sa prezentoval 27 zákrokmi, ale 4:29 min pred koncom ho musel vystriedať český debutant Marek Langhamer. Smith opustil ľad s podozrením na otras mozgu. Langhamer si pripísal 6 zákrokov a prvé víťazstvo v kariére v NHL. Slovenskí hokejisti v pondelok nehrali. Sumáre NHL: St. Louis - Florida 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) Góly: 33. Brodziak (Upshall, Reaves) - 11. Marchessault (Bjugstad), 60. Trocheck (Pysyk, R. Smith) Arizona - Anaheim 3:2 (3:0, 0:1, 0:1) Góly: 3. Dvorak (Doan, Perlini), 5. Chychrun (White, Rieder), 15. Vrbata (Domi, L. Schenn) - 33. Getzlaf (Manson, N. Ritchie), 60. Getzlaf (Vatanen, Fowler) Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Trochek hrdinom Floridy, Ducks podľahli Arizone

Začína sa boj o Gagarinov pohár, v hre sú len dvaja Slováci

Vo vyraďovacej časti budú účinkovať dvaja Slováci, útočníci Tomáš Marcinko a Martin Bakoš vo farbách čínskeho nováčika súťaže Červená hviezda Kchun-lun. MOSKVA 21. februára (WebNoviny.sk) - V Kontinentálnej hokejovej lige sa začína najzaujímavejšia časť sezóny - boje o Gagarinov pohár. V pozícii obhajcu celkového prvenstva do play-off vstupuje Metallurg Magnitogorsk, ktorý spolu s CSKA Moskva a SKA Petrohrad patrí k najväčším favoritom na celkový triumf. Moskovčania sa stali víťazmi základnej časti so ziskom 134 bodov, Petrohrad skončil s rovnakým počtom bodov druhý. Vo vyraďovacej časti budú účinkovať dvaja Slováci, útočníci Tomáš Marcinko a Martin Bakoš vo farbách čínskeho nováčika súťaže Červená hviezda Kchun-lun budú v 1. kole vyraďovacej časti bojovať práve so spomenutým obhajcom trofeje z mesta Magnitogorsk. Do play-off sa neprebojoval Slovan Bratislava, ktorý skončil v tabuľke Západnej konferencie na 10. mieste. V západnej časti súťaže budú bojovať CSKA Moskva s Jokeritom Helsinki, SKA Petrohrad s Viťazom Podoľsk, Dinamo Moskva s Torpedom Nižnij Novgorod a Lokomotiv Jaroslavľ s Dinamom Minsk. Vo východnej vetve Magnitogorsk s pekinským Kchun-lunom, Omsk s Vladivostokom, Kazaň s Ufou a Čeľabinsk s Astanou. Play-off sa začne v Západnej konferencii 21. februára, na Východe o deň neskôr. Všetky série sa hrajú na štyri víťazstvá. Semifinále konferencií sú na programe od 8. do 21. marca, finále od 23. marca do 5. apríla. Finálová séria Gagarinovho pohára má naplánované termíny 8., 10., 12., 14., prípadne 16., 18. a 20. apríla. Dvojice prvého kola play-off - Gagarinovho pohára: Západná konferencia (termíny: 21., 23., 25. a 27. februára prípadne 1., 3. a 5. marca) CSKA Moskva - Jokerit Helsinki, SKA Petrohrad - Viťaz Podoľsk, Dinamo Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod, Lokomotiv Jaroslavľ - Dinamo Minsk Východná konferencia (termíny: 22., 24., 26. a 28. februára prípadne 2., 4. a 6. marca) Metallurg Magnitogorsk - Červená hviezda Kchun-lun, Avangard Omsk - Admiral Vladivostok, Ak Bars Kazaň - Salavat Julajev Ufa, Traktor Čeľabinsk - Barys Astana Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Začína sa boj o Gagarinov pohár, v hre sú len dvaja Slováci

V slovenských mestách sa uskutočnia bezplatné prehliadky

Ľudia sa bezplatných prehliadok budú môcť zúčastniť v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Levoči, Liptovskom Mikuláši, Martine, Poprade, Skalici, Spišskej Novej Vsi a Trnave.BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) - Pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov, ktorý tento rok pripadá na utorok 21. februára, sa v slovenských mestách budú konať ich bezplatné prehliadky. Na tlačovej konferencii to povedal predseda Slovenskej spoločnosti sprievodcov cestovného ruchu (SSSCR) Marián Bilačič s tým, že prehliadky miest zadarmo budú do soboty 25. februára. "Podujatia pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov nám nahlásilo jedenásť miest. Ľudia sa tak zadarmo budú môcť zúčastniť prehliadok v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Levoči, Liptovskom Mikuláši, Martine, Poprade, Skalici, Spišskej Novej Vsi a Trnave," povedal Bilačič. V jedenástom meste Bardejove sa už bezplatné prehliadky uskutočnili v sobotu 18. februára. Zároveň dodal, že všetky informácie o prehliadkach a ich časoch sa ľudia dozvedia v jednotlivých turistických informačných kanceláriách. Svetová federácia asociácií turistických sprievodcov (WFTGA) vznikla 21. februára 1985 a dnes združuje viac ako 200-tisíc kvalifikovaných sprievodcov zo sedemdesiatich krajín. Bezplatné prehliadky miest sa pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov konajú od roku 1990. Slovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchu (SSSCR) koordinuje toto podujatie na Slovensku pravidelne od roku 2004 a tento rok ju čaká v poradí už 14. ročník. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo V slovenských mestách sa uskutočnia bezplatné prehliadky

Migrantov, ktorí hodili cez palubu kresťanov, odsúdili

Súd v Palerme uznal za preukázané, že obžalovaní počas plavby z Líbye do Európy hodili cez palubu 12 iných utečencov. PALERMO 20. februára (WebNoviny.sk) - Šesť migrantov odsúdili v Palerme na talianskom stredomorskom ostrove Sicília na 18 rokov väzenia za úmyselné zabitie tucta utečencov. Súd v Palerme uznal za preukázané, že obžalovaní počas plavby z Líbye do Európy hodili cez palubu 12 iných utečencov. Očití svedkovia udalostí z apríla 2015 vypovedali, že obeťami násilia sa stali kresťania z Nigérie a Ghany, ktorí sa počas plavby odmietli modliť k Alahovi. Sudcovia však nepovažovali za dokázané, že motívom činu bola náboženská nenávisť, preto nevyniesli prokuratúrou požadovaný trest doživotného väzenia, informovali talianske médiá. Osem ďalších obžalovaných súd oslobodil, jedného odsúdil za napomáhanie prevádzačom na štyri roky odňatia slobody nepodmienečne. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Migrantov, ktorí hodili cez palubu kresťanov, odsúdili

Le Penová vo Francúzsku zmenšuje náskok svojich súperov

Marine Le Penová by podľa prieskumu v prvom kole prezidentských volieb 23. apríla hladko porazila svojich štyroch hlavných rivalov a dostala by sa do druhého kola. PARÍŽ 20. februára (WebNoviny.sk) - Líderka francúzskej krajnej pravice Marine Le Penová zmenšuje náskok svojich hlavných súperov v prezidentských voľbách, nezávislého centristicky orientovaného kandidáta Emmanuela Macrona a konzervatívca Francoisa Fillona, ale stále platí, že v druhom kole volieb 7. mája by s každým z nich prehrala. Ukázali to dnes výsledky prieskumu verejnej mienky spoločnosti OpinionWay. Le Penová by podľa nich s 27 percentami hlasov v prvom kole prezidentských volieb 23. apríla hladko porazila svojich štyroch hlavných rivalov a dostala by sa do druhého kola, v ktorom by súperila buď s Macronom alebo s bývalým premiérom Fillonom. V priamom súboji s Macronom by prehrala so 42 percentami oproti jeho 48 percentám, zatiaľ čo pri Fillonovi by prehrala so 44 percentami oproti jeho 56 percentám, ukázal prieskum zámerov voličov v hlasovaní. Výnosy dlhopisov francúzskej vlády po zverejnení týchto výsledkov prieskumu prudko stúpli, čo odráža obavy investorov nad návrhmi Le Penovej opustiť eurozónu, uskutočniť referendum o členstve Francúzska v Európskej únii a uvaliť dane na dovoz, ako aj na pracovné zmluvy pre cudzincov. Jej zlepšenie v preferenciách je najvýraznejšie oproti Macronovi, s ktorým by pred týždňom v druhom kole volieb prehrala s 36-37 percentami v porovnaní s jeho 63-64 percentami. Do prvého kola francúzskych prezidentských volieb zostáva deväť týždňov, pripomenula dnes tlačová agentúra Reuters. Macron aj Fillon by v prvom kole podľa prieskumu získali po 20 percent hlasov voličov. Fillon bol jasným favoritom volieb až do vypuknutia škandálu okolo platov pre jeho manželku a dve deti, ktoré im dával z verejných peňazí za spochybňované množstvo vykonanej práce. Fillon odmietol tvrdenia, že rodinných príslušníkov platil za "fiktívnu prácu". Škandál už vyšetruje finančná polícia. Macron je politický nováčik, ktorý nikdy nezastával volený úrad. Na zhromaždeniach priťahuje obrovské davy ľudí. Tvrdí, že chce prekonať tradičné ľavicovo-pravicové delenie vo francúzskej politike. Avšak minulý týždeň vyvolal vo vlasti pobúrenie vyjadrením počas cesty do Alžírska, že koloniálna minulosť Francúzska je "zločinom proti ľudskosti". Táto záležitosť je totiž polarizujúca aj 50 rokov po vojne v severoafrickej krajine. Le Penová dnes absolvovala cestu do Libanonu, kde sa vyjadrila proti francúzskej politike v Sýrii. Po stretnutí s premiérom Saadom Harírím v Bejrúte označila sýrskeho prezidenta Bašára Asada za "jediné schopné riešenie", ktoré zabráni extrémistickej organizácii Islamský štát (IS) dostať sa k moci v Sýrii. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Le Penová vo Francúzsku zmenšuje náskok svojich súperov

Jozef Mihál odchádza zo SaS, chce si oddýchnuť od politiky

Jozef Mihál si chce od politiky oddýchnuť, chce sa venovať prednáškovej činnosti a rodine. BRATISLAVA 20. februára (WebNoviny.sk) - Z parlamentnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) po ôsmich rokoch odchádza poslanec Národnej rady SR a zakladajúci člen SaS Jozef Mihál. Agentúru SITA o tom po rokovaní Predsedníctva strany Sloboda a Solidarita informovala hovorkyňa strany Katarína Svrčeková s tým, že Mihál sa zo strany rozhodol vystúpiť. "Pre jeho rozhodnutie máme pochopenie, pretože bol dlhodobo pod časovým tlakom, ktorý vyplýval z jeho verejných, straníckych funkcií a pravidelných školiteľských aktivít v oblasti daní a odvodov," uvádza SaS s tým, že Mihál si chce od politiky oddýchnuť, chce sa venovať prednáškovej činnosti a rodine. "Je na ňom, či vráti mandát alebo sa bude na parlamentnom živote riadne zúčastňovať. Akékoľvek z týchto riešení, ktoré si vyberie, je pre nás prijateľné," uvádza SaS vo svojom stanovisku. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Jozef Mihál odchádza zo SaS, chce si oddýchnuť od politiky

IKEA Bratislava: Deti sú pre nás najdôležitejšie na svete

BRATISLAVA 20. februára 2017 (WBN/PR) - Spoločnosť IKEA Bratislava podporí v rámci projektu Spolu s vami 5 neziskových organizácií na Slovensku, ktoré pomáhajú deťom. Za organizácie hlasovali členovia IKEA FAMILY klubu. Najviac hlasov získala nezisková organizácia Raná starostlivosť, ktorá pomáha rodinám s deťmi so zrakovým a viacnásobným postihnutím. Projekt Spolu s vami nadväzuje na globálnu iniciatívu IKEA "People and Planet" v oblasti podpory ľudí a planéty. IKEA Bratislava podporí 5 organizácií, za ktoré hlasovali členovia IKEA FAMILY klubu, zariadením a doplnkami IKEA a svojou expertízou v oblasti bytového zariadenia. Do projektu nominovali zákazníci IKEA celkovo 194 organizácií. Projekt podporili aj zamestnanci IKEA, a to hlasovaním alebo ponukou svojich zručností a vedomostí ako dobrovoľníci. Pomocou vybraným neziskovým organizáciám tak chcú motivovať svojich zákazníkov a verejnosť, aby sa tiež pripojili. "Na stránkach projektu Spolu s vami si ľudia môžu vyhľadať neziskové organizácie zapojené do projektu, vybrať si, s čím by im mohli pomôcť a potom organizáciu cez náš web priamo kontaktovať. Organizácie vítajú odbornú i manuálnu pomoc, sprostredkovanie zážitkov pro deti a samozrejme i hmotné dary, ktoré im pomôžu pokryť prevádzkové náklady, vzdelávanie zamestnancov alebo aktivity pro deti," vysvetľuje Lukáš Běhunčík, líder komunitných projektov IKEA v České republike, Slovensku a Maďarsku. "Deti sú pre nás najdôležitejšími ľuďmi na svete, preto je prirodzené, že hľadáme cesty, ako im pomáhať." Členovia IKEA FAMILY svojim hlasovaním rozhodli o tom, v akej hodnote si vybrané organizácie budú môcť zútulniť svoje priestory výrobkami IKEA: 1. miesto: 10 000 EUR – Raná starostlivosť, n. o. – Organizácia chce ešte viac pomôcť rodinám s deťmi so zrakovým a viacnásobným postihnutím v nových priestoroch Centra včasnej intervencie. 2. miesto: 5 000 EUR – Centrum Slniečko, n. o. – Prevádzkuje špecializované zariadenia pre týrané, zneužívané deti a obete domáceho násilia. Zamestnanci IKEA zároveň hlasovaním rozhodli, že Centrum Slniečko dostane aj finančnú podporu vo výške 2 000 EUR. 3. miesto: 3 000 EUR - OZ Signál Ohrozenia – Detský domov Centrum Srdiečko. Vzniklo na pomoc týraným, zneužívaným a zanedbávaným deťom. Zabezpečuje náhradnú rodinnú starostlivosť deťom, ktorým zlyhali biologické rodiny. 4. miesto: 2 000 EUR – Materská škola Plavé Vozokany 319 – Od útleho veku vedie žiakov k láske k prírode a učí ich, čo naozaj znamená ochrana životného prostredia. 5. miesto: 1 000 EUR – Ulita, o. z. – Snažia sa premeniť ulice a sídliská na bezpečné a inšpiratívne miesta pre deti. Okrem tohto projektu IKEA Bratislava už niekoľko rokov spolupracuje ako člen komunity napr. s neziskovou organizáciou Návrat, ktorá pomáha rodinám v ohrození budovať dobrý domov pre svoje deti, a tak zabrániť ich odobratiu do detských domovov. S neziskovou organizáciou Živica podporuje aktivity slovenských škôl zamerané na šetrenie energiami, vodou a odpadom s priamym vplyvom na zníženie ekologickej stopy školy a jej okolia. Viac o projekte Spolu s vami sa dozviete na www.spolusvami.sk. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo IKEA Bratislava: Deti sú pre nás najdôležitejšie na svete

7 umiestnení pivovaru Hurbanovo na Zlatej pivnej pečati 2017

ČESKÉ BUDEJOVICE 20. februára 2017 (WBN/PR) - Na 27. ročníku prestížnej medzinárodnej degustačnej súťaže o Zlatú pivnú pečať, udeľovanú v rámci pivovarníckej prehliadky International Beer Festival Budweis, opäť vynikal pivovar Hurbanovo. Najprestížnejšia pivovarnícka súťaž v susedných Čechách sa uskutočnila v dňoch 13. – 18. februára 2017 v Českých Budějoviciach. V tomto roku sa na nej zúčastnili dve stovky výrobcov so zhruba 1000 vzorkami piva a cideru, ktoré si merali sily v 30-tich súťažných kategóriách. Značky Zlatý Bažant a Strongbow z Hurbanova v tejto súťaži získali celkovo 2 zlaté, 3 strieborné a 2 bronzové medialové umiestnenia. Z portfólia spoločnosti HEINEKEN Slovensko ocenila odborná porota aj kvalitu piva Krušovice Černé, ktoré získalo Bronzovú pivnú korunku. Pivá z portfólia spoločnosti HEINEKEN Slovensko získali mimoriadny úspech v kategórii tmavých pív. Tejto kategórii jednoznačne triumfovalo pivo Zlatý Bažant Tmavé, ktoré sa umiestnilo na prvej priečke a získalo prestížnu Zlatú pivnú pečať. Na treťom mieste v tejto kategórii sa umiestnili Krušovice Černé, ktoré sa vyrábajú v kráľovskom pivovare v Krušoviciach a na slovenský trh sa dovážajú. Odbornú porotu v Čechách už tradične oslovila kvalita a chuť nealkoholického piva Zlatý Bažant Nealko, ktoré v kategórii nealkoholických pív získalo Striebornú pivnú pečať. Zlatý Bažant zároveň dominoval aj kategórii radlerov. V súťaži miešaných nápojov z piva získala najobľúbenejšia príchuť spomedzi alkoholických radlerov Zlatý Bažant Radler Citrón Striebornú pivnú pečať. Zo zisku Bronzovej pivnej pečate sa v tejto kategórii tešil Zlatý Bažant Grapefruit. Minuloročná novinka úplne bez obsahu alkoholu Zlatý Bažant Radler 0.0% s príchuťou Levanduľa – Čierna Ríbezľa sa umiestnila tesne za osvedčenými príchuťami na štvrtom mieste. Okrem tradičných pivovarníckych kategórií organizátori súťaže už po druhý raz pripravili v Českých Budějoviciach aj prehliadku tých najlepších ciderov. Rovnako ako pred rokom, aj teraz tejto kategórii dominoval cider Strongbow vyrábaný v závode Hurbanovo, ktorý získal všetky medialové umiestnenia. Na prvom mieste sa umiestnila jeho tradičná príchuť Strongbow Gold Apple, druhú priečku obsadila minuloročná úspešná novinka Strongbow Dark Fruit, a tretie miesto obsadil Strongbow Elderflower, ktorý sa zatiaľ na slovenskom trhu nepredáva. "Súťaž o Zlatú pivnú pečať v Českých Budějviciach patrí k najprestížnejším nielen v Čechách a na Slovensku, ale aj v celoeurópskom meradle. Zisk siedmich medailových umiestnení pre značky Zlatý Bažant a Strongbow spolu s bronzom pre Krušovice je pre nás obrovským ocenením pivovarníckeho majstrovsta a kvalitnej práce, ktorú v našej spoločnosti každodenne vykonávame. Sme radi, že kvalitu z Hurbanova oceňujú rovnako pivní experti, ako aj samotní konzumenti, ktorí si naše pivo vychutnávajú," zhodnotil Odin Goedhart, generálny riaditeľ spoločnosti HEINEKEN Slovensko. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo 7 umiestnení pivovaru Hurbanovo na Zlatej pivnej pečati 2017

Lana Del Rey zverejnila videoklip k piesni Love

Skladba sa bude nachádzať na pripravovanom albume 31-ročnej interpretky. BRATISLAVA 20. februára (WebNoviny.sk) - Americká speváčka Lana Del Rey zverejnila videoklip k piesni Love. Tridsaťjedenročná interpretka prezentuje v novinke skladbu s kvetmi vo vlasoch aj vo vesmíre, kde ju sprevádza kapela. Okrem nich sa v klipe objavilo aj niekoľko ďalších ľudí, ktorí sú podľa speváčky jej priateľmi. O réžiu sa postaral Rich Lee. "Páči sa mi všetko, čo Rich spravil, vesmírne scény vyzerajú zároveň reálne a surreálne," uviedla rodáčka z New Yorku. Love je ochutnávkou z očakávaného albumu, ktorého názov či dátum vydania zatiaľ nie sú známe. "Moje prvé štyri albumy som nahrala pre seba, ale tento je pre mojich fanúšikov a je o tom, kam, dúfam, všetci smerujeme," prezradila nedávno speváčka. Lana Del Rey, vlastným menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010). Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka. Skladba je súčasťou jej druhej štúdiovky Born To Die (2012), ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, National Anthem, Dark Paradise, Born To Die alebo Summertime Sadness. S tretím albumom Ultraviolence (2014) po prvý raz dobyla americký rebríček Billboard 200. So zatiaľ poslednou nahrávkou Honeymoon (2015) sa dostala v UK charte aj Billboarde 200 na druhé miesto. Speváčka už stihla získať dve BRIT Awards, Q Award, Ivor Novello Award a nominovali ju na tri Grammy či Zlatý glóbus. Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Lana Del Rey zverejnila videoklip k piesni Love

Fico chváli príspevok na lyžiarsky kurz, pomáha žiakom

Lyžiarske kurzy dotované vládou absolvovalo vlani viac ako 75-tisíc žiakov a študentov, tento rok by 150-eurovú podporu malo využiť vyše 88-tisíc školákov. POVAŽSKÁ BYSTRICA 20. februára (WebNoviny.sk) – Lyžiarske kurzy dotované vládou absolvovalo vlani viac ako 75-tisíc žiakov a študentov. Tento rok by 150-eurovú podporu malo využiť vyše 88-tisíc školákov. Podľa premiéra Roberta Fica sa týmto opatrením, ktoré začalo platiť v januári 2016, podarilo vláde vytvoriť synergický efekt - dotovanie lyžiarskych výcvikov strojnásobilo záujem školákov, zaplnili sa aj menej vyhľadávané lyžiarske strediská a chaty a penzióny sú viac vyťažené aj počas pracovného týždňa. "Kým pred zavedením tohto opatrenia chodila na takýto lyžiarsky kurz len jedna tretina študentov, tak dnes sa prakticky blížime k sto percentám študentov. Treba vnímať toto opatrenie aj ako sociálne. Máme záujem, aby každý študent a žiak bez ohľadu na sociálne postavenie jeho rodičov, mal možnosť takéto niečo absolvovať, pretože to nie je len otázka telesnej prípravy, ale aj socializácie študentov a žiakov v rámci konkrétnych výletov. A je to aj ekonomický projekt, pretože významne podporuje penzióny, hotely, reštaurácie a tiež lyžiarske strediská," povedal predseda vlády Robert Fico po návšteve lyžiarskeho kurzu v Lazoch pod Makytou v pohorí Javorníky v okrese Púchov. Viac ako 75-tisíc školákov, ktorí absolvovali v roku 2016 lyžiarsky kurz s využitím 150-eurového vládneho príspevku, znamená podľa Fica viac ako 300-tisíc prenocovaní a teda výrazný príspevok k rozvoju cestovného ruchu. Vlani zaznamenal slovenský cestovný ruch o 1 100 000 prenocovaní viac ako v roku 2015 a podľa prezidenta Zväzu cestovného ruchu Mareka Harbuľáka jednou tretinou sa na tomto náraste podieľal práve projekt vládou dotovaných lyžiarskych kurzov. Premiér dodal, že v roku 2016 stála podpora školských výcvikov 10,7 milióna eur, pričom zdôraznil, že školám to umožnilo zaplatiť žiakom päťdňové kurzy s ubytovaním, stravou, dopravou a lyžiarskym lístkom. "Ale ak 10 701 000 eur má za následok jednotretinový podiel nárastu cestovného ruchu na Slovensku, tak to boli vynikajúco vynaložené finančné prostriedky," dodal Fico. Tento rok by bezplatné lyžiarske kurzy malo absolvovať 88 400 žiakov a študentov a vláda odhaduje, že to bude stáť asi 13 miliónov eur. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Fico chváli príspevok na lyžiarsky kurz, pomáha žiakom

V USA zomrel ruský veľvyslanec pri OSN Vitalij Čurkin

Dlhoročný vyslanec Ruska pri OSN náhle zomrel vo veku 64 rokov. Moskva 20. februára (WebNoviny.sk) - Vo veku 64 rokov v New Yorku náhle zomrel dlhoročný veľvyslanec Ruska pri OSN Vitalij Čurkin. Oznámili to štátne médiá s odvolaním sa na ruské ministerstvo zahraničných vecí. Čurkin, ktorý na danom diplomatickom poste strávil viac ako jedno desaťročie, skonal v práci deň pred svojimi 65. narodeninami. "Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a priateľom Vitalija Čurkina," uviedol daný rezort. Jeho námestník Vladimir Safronkov spresnil, že Čurkinovi prišlo zle v newyorskej kancelárii delegácie Ruska pri OSN a previezli ho do nemocnice, kde zomrel. Príčina jeho smrti nebola bezprostredne známa. Čurkin bol známy prenikavým dôvtipom a schopnosťou pohotovo reagovať najmä v dialógoch s americkými i západnými náprotivkami. Predtým bol ambasádorom v Belgicku a Kanade, ako aj veľvyslancom s osobitným určením. Snažil sa o premostenie rozdielov medzi Ruskom a Spojenými štátmi Organizácia Spojených národov je Čurkinovým úmrtím "šokovaná" a vyjadrila Moskve ľútosť, uviedol generálny tajomník OSN António Guterres. V rovnakom duchu sa vyjadril aj zástupca hovorcu OSN Farhan Haq. Bývalá americká veľvyslankyňa pri OSN Samantha Powerová na sociálnej sieti Twitter uviedla, že je Čurkinovým úmrtím "zdrvená" a svojho bývalého kolegu označila za "majstra diplomacie", ktorý bol "veľmi starostlivým človekom" snažiacim sa o premostenie rozdielov medzi Ruskom a Spojenými štátmi. Sústrasť pozostalým zosnulého diplomata vyjadril aj ruský prezident Vladimir Putin. "Prezident vyjadril sústrasť jeho rodine, ako aj ruskému ministerstvu zahraničných vecí. Hlava štátu si vysoko cenila Čurkinovu profesionalitu a diplomatické nadanie," vyhlásil pre ruskú štátnu tlačovú agentúru TASS kremeľský hovorca Dmitrij Peskov. Mal povesť horlivého obhajcu ruskej zahraničnej politiky Čurkin, ktorý bol stálym zástupcom Ruska pri OSN od roku 2006, mal povesť horlivého obhajcu ruskej zahraničnej politiky vrátane angažovania sa Moskvy v sýrskom konflikte na podporu spojeneckého prezidenta Bašára Asada. Vitalij Čurkin sa narodil 21. februára 1952 v Moskve. Ako mladý si zahral v niekoľkých sovietskych filmoch. Neskôr umeleckú kariéru ukončil a sústredil sa na štúdium angličtiny, ktorú vyštudoval na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov a okrem toho získal na Diplomatickej akadémii aj doktorát z histórie. V roku 1974 nastúpil na ministerstvo zahraničných vecí vtedajšieho Sovietskeho zväzu. Neskôr bol hovorcom ruského rezortu diplomacie a v rokoch 1992-1994 námestníkom ministra zahraničných vecí Ruskej federácie. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo V USA zomrel ruský veľvyslanec pri OSN Vitalij Čurkin

V Senci prepadli klenotníctvo, pracovník šperky nevydal

Páchatelia boli približne 180 cm vysokí a oblečené mali tmavé bundy s kapucňou a kožušinou. BRATISLAVA 20. februára (WebNoviny.sk) - Policajti vyšetrujú lúpež v klenotníctve na Lichnerovej ulici v Senci. Ako ďalej agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, dvaja maskovaní neznámi páchatelia v čase po 14:35 vošli do predajne a jeden z nich mal zbraň. S hrozbou, že ju použije, požadovali od personálu šperky. Pracovník však šperky nevydal, jeden z páchateľov potom poškodil sklenenú výplň pultu a z predajne obaja lupiči utiekli na neznáme miesto. "Lúpežné prepadnutie sa zaobišlo bez zranení," dodala Mihalíková s tým, že po neznámych páchateľoch pátrajú. Policajná hovorkyňa uviedla aj to, že páchatelia boli približne 180 cm vysokí a oblečené mali tmavé bundy s kapucňou a kožušinou. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo V Senci prepadli klenotníctvo, pracovník šperky nevydal

Recept dňa

Hovädzie na karí korení

30 dkg zadného hovädzieho
2 malé zemiaky
½ l vývaru
2 ČL solamylu
2 PL oleja
1 cibuľa
1 - 2 papriky
2 ČL karí korenia
1 paradajka
soľ

Zemiaky očistite, pokrájajte na tenšie kolieska a varte asi 5 min. Nechajte ich dobre odkvapkať a dajte bokom. Cibuľu očistite, nakrájajte nadrobno a opražte na oleji. Pridajte papriku nakrájanú na kocky a za stáleho miešania opražte až je paprika skoro hotová. Preložte do misky. Na panvicu pridajte olej, pridajte mäso nakrájané na tenké rezance a karí korenie. V miske zmiešajte vývar, solamyl a soľ a omáčku nalejte do panvice, dobre zamiešajte a varte až kým mäso nebude mäkké. Pridajte zmes cibule a papriky, uvarené papriky a paradajky pokrájané na kocky a ešte chvíľu povarte. Podávajte s ryžou.

Dobrá rada

Červené víno proti celulitíde

Vedecké štúdie dokazujú, že proti tvorbe celulitídy vhodne pôsobí primerané pitie červeného vína, ktoré okrem zníženia jej efektu, oddiali aj starnutie pleti. Ak červené víno pijete striedmo a pravidelne, budete žiť dlhšie a budete zároveň odolnejší voči chorobám. Červené víno obsahuje polyfenol . Z tela sa jeho pôsobením vytratia voľné radikály, ktoré napádajú steny buniek, stenčujú kolagénové a elestínové vlákna a po ktorých je pleť hrubšia, suchšia a vznikajú na nej vrásky. Víno teda nielenže zanechá pokožku hladkú a jemnú, ale potlačí aj vznik celulitídy.

Stavebník

Požiarna bezpečnosť v bytových domoch a skryté hrozby

Požiarna bezpečnosť je jedným zo základných požiadaviek kladených na stavbu, respektíve na jej zhotovenie či rekonštrukciu. Pod pojmom požiarna bezpečnosť stavby je nutné si predstaviť súbor faktorov, ktorých výsledkom je bezpečnosť osôb, a ďalej prevedenie stavebných konštrukcií vrátane technických a technologických zariadení objektu vzdorujúcich ohňu po dobu určenú v závislosti na požiarnom riziku.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Bánovce nad Bebravou - Brezolupy, Dolné Naštice, Dolné Ozorovce, Horné Ozorovce, Miezgovce, Pečeňany, Rybany, Ruskovce, Uhrovec, Veľké Držkovce
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang