banovce.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Bánovce

Aktuálne spravodajstvo

MS v hokeji 2021 by mohli byť v Bielorusku a Lotyšsku

Riga naposledy hostila svetový šampionát v roku 2006, Minsk o osem rokov neskôr.BRATISLAVA 19. januára (WebNoviny.sk) - Bielorusko a Lotyšsko majú záujem spolu organizovať seniorské hokejové majstrovstvá sveta v roku 2021. Obe krajiny podali podklady ku kandidatúre ešte 10. januára. O tom, či táto iniciatíva uspeje, rozhodne Medzinárodné hokejová federácia (IIHF) 19. mája na svojom zasadnutí v nemeckom Kolíne počas MS 2017. Zápasy by sa konali v Rige a Minsku. Hlavné mesto Lotyšska naposledy hostilo svetový šampionát v roku 2006, Bielorusi v roku 2014. Ako vo štvrtok informoval šéf Bieloruskej hokejovej federácie (FHRB) Igor Račkovskij, vyvrcholenie turnaja, teda semifinále a finále, by sa konalo v Minsku. Všetky seniorské svetové šampionáty až do roku 2020 sú už pridelené. V máji 2017 budú svetovú elitu hostiť Kolín a Paríž, budúci rok sa najlepšie tímy predstavia v dánskych mestách Kodaň a Herning. V roku 2019 sa šampionát uskutoční v Bratislave a Košiciach, o rok neskôr potom vo švajčiarskych mestách Zürich a Lausanne. Informáciu priniesol bieloruský portál Pressball. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo MS v hokeji 2021 by mohli byť v Bielorusku a Lotyšsku

Bývalý šéf Volkswagenu popiera, že vedel o falšovaní emisií

Martin Winterkorn pred vyšetrovacím výborom nemeckého parlamentu uviedol, že sa sám seba pýta, či mu unikli signály alebo im neporozumel. Dodal však, že nikdy nemal dojem, že ľudia sa stránia otvorenému rozprávaniu sa s ním.BERLÍN 19. januára (WebNoviny.sk) - Bývalý generálny riaditeľ Volkswagenu Martin Winterkorn pred vyšetrovacím výborom nemeckého parlamentu poprel, že mal dôverné informácie o tom, že firma falšuje emisné testy dieselových motorov. Výboru parlamentu v úvodnom vyhlásení vo štvrtok povedal, že "to nie je tak", že by vedel o škandále skôr, ako sa pôvodne myslelo. "Samozrejme pýtam sa sám seba, či mi unikli signály, alebo som im neporozumel," dodal. S odvolaním sa na prebiehajúce vyšetrovanie však neupresnil, o aké signály išlo. Winterkorn povedal, že nebude hovoriť o podrobnostiach, ktoré sú predmetom vyšetrovania prokuratúry v Braunschweigu. Pred poslancami konštatoval, že si cení "otvorený rozhovor". "Nikdy som nemal dojem, že by sa ľudia stránili otvoreného rozprávania sa so mnou," uviedol. Winterkorn z funkcie odstúpil v septembri 2015, niekoľko dní po tom, ako sa v USA objavili správy, že Volkswagen používal softvér manipulujúci emisné kontroly. Volkswagen vo svojich dieselových motoroch inštaloval softvér, ktorý aktivoval kontroly znečistenia počas testov, ale vypínal ich v reálnej cestnej premávke. Vyšetrovací výbor nemeckého parlamentu vytvorili v júli minulého roka. Jeho úlohou je preskúmať, či nemecká vláda vedela o tom, že emisie vozidiel na cestách sa odlišujú od emisií pri testoch. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Bývalý šéf Volkswagenu popiera, že vedel o falšovaní emisií

Video: V Teheráne spadla výšková budova, zahynulo 30 hasičov

Požiar v budove postavenej začiatkom 60. rokov minulého storočia vypukol ráno okolo 08.00 h, jeho príčina však nie je zatiaľ známa. TEHERÁN 19. januára (WebNoviny.sk) - Pri zrútení horiacej ikonickej výškovej budovy Plasco v iránskej metropole Teherán zahynulo vo štvrtok najmenej 30 hasičov. Informovala o tom iránska štátna televízia Press TV bez uvedenia zdroja. Budova so 17 poschodiami bola pripojená k mnohoposchodovému nákupnému centru s átriom a do tyrkysova sfarbenými fontánami. Zranenia utrpelo pri požiari a následnom zrútení stavby celkovo 75 ľudí - 30 civilistov a 45 hasičov, uviedla agentúra AP. Požiar v budove postavenej začiatkom 60. rokov minulého storočia vypukol ráno okolo 08.00 h, jeho príčina však nie je zatiaľ známa. V čase výstavby bola najvyššia v meste Budovu dal postaviť iránsky židovský podnikateľ Habib Elghanian a nazval ju podľa svojej firmy vyrábajúcej plasty. V čase výstavby bola najvyššou budovou v meste. Podnikateľa súdili pre obvinenia vrátane špionáže a popravili ho niekoľko mesiacov po Islamskej revolúcii v roku 1979, keď sa dostal k moci súčasný režim. Táto situácia prinútila mnohých príslušníkov židovskej komunity v Iráne ujsť z krajiny. Horiaca výšková budova v Teheráne sa zrútila práve v čase, keď proti plameňom bojovalo množstvo hasičov. Podľa televízie Press TV zostali pod troskami uviaznutí mnohí ľudia. Polícia v okolí tejto 17-poschodovej stavby, ktorá patrila medzi prvé výškové budovy v iránskom hlavnom meste, zablokovala ulice. Hovorca protipožiarneho zboru Džalál Málekí povedal pre štátnu televíziu, že na požiar hlásený okolo 08.00 h zareagovalo desať hasičských staníc. Plamene dostali pod kontrolu, budova ale spadla Plamene síce hasiči dostali po niekoľkých hodinách pod kontrolu, ale budova sa následne zrútila, čo trvalo iba pár sekúnd. Zrútenie dokonca vysielala naživo televízia, ktorá priniesla aj interview s novinárom na mieste nešťastia. Televízia priniesla tiež zábery, ako sa zrútila najprv časť budovy a nebezpečne sa zosunula do blízkosti hasiča, stojaceho na rebríku a striekajúceho vodu na oheň. Nad miestom sa vznášal hustý dym a okolostojaci ľudia od žiaľu nariekali. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: V Teheráne spadla výšková budova, zahynulo 30 hasičov

V Cannes vylúpili klenotníctvo, vzali šperky za 15 miliónov

Muž maskovaný len slnečnými okuliarmi následne pod hrozbou použitia zbrane donútil personál, aby mu vydal šperky vystavené vo výklade i vo vitrínach vnútri obchodu.CANNES 19. januára (WebNoviny.sk) - Šperky v hodnote približne 15 miliónov eur ukradol neznámy páchateľ z luxusného klenotníctva Harry Winston v juhofrancúzskom letovisku Cannes. Krádež sa odohrala v stredu krátko pred poludním. Jej páchateľ bol vyzbrojený strelnou zbraňou a ručným granátom. V klenotníctve na triede La Croisette sa najprv vydával za zákazníka, ktorý si chce v mene inej osoby pozrieť diamantové šperky. Predavačke sa zdal byť podozrivý, preto mu ponúkla len katalóg. Muž maskovaný len slnečnými okuliarmi následne pod hrozbou použitia zbrane donútil personál, aby mu vydal šperky vystavené vo výklade i vo vitrínach vnútri obchodu. Celá akcia trvala veľmi krátko - podľa svedkov maximálne osem minút - a zaobišla sa bez zranení. Páchateľ z miesta činu ušiel, informoval námestník prokurátora pre kraj Grasse, Alain Guimbard. Prípad vyšetruje polícia a prokuratúra v Nice. Cenou ukradnutých šperkov sa táto lúpež radí k najväčším podobným prípadom spáchaným v posledných rokoch vo Francúzsku. Doteraz zrejme najzávažnejšou bola krádež z júla roku 2013, keď boli z dočasnej súkromnej výstavy v hoteli Carlton, ktorý sa nachádza tiež na La Croisette, ukradnuté šperky za 103 miliónov eur. Do dnešného dňa sa nenašiel ani páchateľ tohto činu, ani šperky ukradnuté paradoxne z hotela, kde režisér Alfred Hitchcock v roku 1955 nakrúcal film Chyťte zlodeja. Klenotníctvo Harry Winston sídli v New Yorku a je povestné tým, že požičiava šperky herečkám zúčastňujúcim sa na slávnostnom odovzdávaní cien Oscar, ktoré udeľuje americká Akadémia filmových umení a vied. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo V Cannes vylúpili klenotníctvo, vzali šperky za 15 miliónov

Akustický koncert Katky Knechtovej v DK Zrkadlový háj

Katarína Knechtová nadväzuje na svoj predchádzajúci úspešný rok a úspešné turné. Šarmantná speváčka vás pozýva na svoj akustický koncert do DK Zrkadlový háj. Rok 2016 bol z pohľadu speváčky a hudobníčky Kataríny Knechtovej mimoriadne silný. Nielenže sa predstavila ako jeden z hlavných hostí na koncertoch svojej bývalej domovskej kapely IMT Smile, ale pripomenula si aj dvadsiate výročie ich spoločného singlu Nepoznám a pretavila spoluprácu s Cigánskymi Diablami a stočlenným budapeštianskym orchestrom. Okrem toho vydala album svojich najobľúbenejších piesní. Doska Premeny nie je klasickou "bestofkou", ale Katkine obľúbené piesne sú nanovo postavené v symfonických aranžmánoch. Obsahuje hity ako Muoj Bože, Spomaľ či Slnečná balada. Vyšiel v októbri a Katarína Knechtová k nemu predstavila aj nový singel FEA, ku ktorému vznikol videoklip nakrútený v New Yorku. V meste, ktoré nikde nespí, a v jeho susednom New Jersey Katka odohrala dva koncerty. Turné na podporu albumu pokračovalo v siedmich slovenských mestách a jeho záverečnou bodkou bude akustický koncert v priestoroch DK Zrkadlový háj. Vstupenky v predaji siete ticketportal a v pokladniach KZP: DK Zrkadlový háj a DK Lúky. Informácie o koncerte: Katarína Knechtová / DK ZRKADLOVÝ HÁJ / 16.02.2017 / 19:00 / 15 € Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Akustický koncert Katky Knechtovej v DK Zrkadlový háj

Opozícia by chcela odvolať šéfa ÚRSO Jozefa Holjenčíka

Predseda NR SR Andrej Danko avizoval zmeny v regulačnom zákone. BRATISLAVA 19. januára (WebNoviny.sk) - V parlamente čoraz častejšie zaznievajú slová o potrebe odvolať predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefa Holjenčíka. K už niekoľkoročným kritikom šéfa regulačného úradu, k strane SaS, sa po problémoch s nastavením nových distribučných taríf pri cenách elektriny a plynu pridala aj strana OĽaNO, nezaradený poslanec Zsolt Simon a mimoparlamentná strana KDH. "Keďže premiér Robert Fico tvrdí, že nestrpí diletantov, tak ho vyzývame, aby okamžite odvolal predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefa Holjenčíka. Robert Fico kedysi označil za veľký vzor svojej vlády Juraja Jánošíka. Ťažko povedať, či si jeho vláda vzala za vzor fakt, že Jánošík bol zbojník, alebo to, že bohatým bral a chudobným dával," uviedol líder hnutia OĽaNO Igor Matovič, podľa ktorého je vláda plne zodpovedná za chod regulačného úradu, keďže navrhla väčšinu členov Regulačnej rady pôsobiacej na ÚRSO. Odporúčame: Zmenia sa ceny energií? Žiga nechce robiť na ľudí ´bububu´ Podľa nezaradeného poslanca Zsolta Simona v stredu po rokovaní vlády samotný premiér priznal pochybenie predsedu regulačného úradu. "Nominant strany (Smer-SD - pozn. red.) by mal po takýchto zlyhaniach odstúpiť a nie viesť ďalej regulačný úrad," myslí si Simon. Aj mimoparlamentná strana KDH je presvedčená, že regulátor pri cenových rozhodnutiach o tarife za distribúciu plynu a elektriny pochybil. "Malo to dopad na neprijateľné zvýšenie platieb za energie. Za toto neprofesionálne a neetické zlyhanie regulačný úrad nesie zodpovednosť, jeho predsedu Jozefa Holjenčíka preto vyzývame, aby odstúpil z tejto funkcie," povedal podpredseda KDH Pavol Zajac. Regulačný úrad kritizoval aj predseda Národnej rady SR Andrej Danko. Ten síce nežiadal odvolanie šéfa regulačného úradu, ale nepriamo ho obvinil, že podľahol lobizmu silného energetického hráča na Slovensku. Šéf koaličnej strany SNS však pripustil zmeny v zákone o regulácii v sieťových odvetviach. "Na najbližších možných schôdzach parlamentu poslanci koalície navrhnú rozšírený počet účastníkov v správnom konaní. Myslím si, že ak úrad vydáva rozhodnutie, mal by štát ako dotknutý účastník tohto konania figurovať. Je sa treba zamyslieť nad mocou, ktorou disponuje predseda regulačného úradu," konštatoval v stredu Danko. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Opozícia by chcela odvolať šéfa ÚRSO Jozefa Holjenčíka

FEBRUÁROVÉ MUSIC CLUBY

Pesničkársky a gitarový večer, sláčikové a perkusívne tirády . Po krátkej vianočnej prestávke nabehli Music Cluby v novom roku opäť do rýchleho tempa. Po januárovom oťukávaní pokračujeme ozaj pestro: s pesničkárskym večerom, krstom albumu popredného slovenského gitaristu, bubnovačkou a platformou 3x instruments, tentokrát zameranou na husle. Intímny charakter DK Lúky oceňujú už desaťročia rôzni folkoví bardi. Pesničkársky večer predstaví dve generačné osobnosti a jednu formáciu. Miroslava Šmilňáka, alias Miro Jilo, petržalské publikum už pozná z jeho pôsobenia na akcii Petržalská baretka. Tam zaujal krátkymi pesničkami a tzv. fotrovským folkom. Na Lúkach teraz predstaví svoju vážnejšiu tvár s prekračovaním hraníc rôznych žánrov s akcentom na gospelovú tvorbu. Žánrovo pracuje aj skupina Mysami, ktorá prepája folk s latinsko-americkými rytmami a rockovými prvkami. Ich rozmanitá tvorba sa dostala na stránky našich popredných denníkov. Hudobný publicista vynachválili prácu s dynamikou, vokálmi a textami s dôkladnými pointami. Do tretice sa predstaví skúsený matador folkovej scény Peter Janků – publicista, scénograf, výtvarník a najsociálnejšie orientovaný pesničkár na Slovensku. V jeho košatých hudobných príbehoch sa odráža skúsenosť, charizma a rozhľadenosť. Informácie: MIRO JILO; PETER JANKŮ; MYSAMI / DK Lúky / 03.02. 2017 / 19:00 / 3 € Peter Bulík sám seba definuje ako celoživotného samouka hrajúceho na gitare. Intuíciou a sebazdokonaľovaním sa stal dôležitou súčasťou bratislavskej hudobnej scény. Za svoju najväčšiu výhodu považuje všestrannosť: "Od mojich štrnástich nehrávam iba v jednej kapele a myslím že hranie viacerých žánrov je odrazom môjho odvekého záujmu o hudbu ako takú a nešpecifikovať sa iba na jeden žáner." Objavuje sa nielen po boku rockových muzikantov ako napr. Marián Greksa, ale siahla po ňom aj hiphopová (Kali, Miky Mora, Čistychov atď.) a world music scéna (La3no Cubano). Peter Bulík pokrstí na koncerte v DK Lúky svoj nový sólový album. Informácie: PETER BULÍK / DK Lúky / 10.02. 2017 / 19:30 / 3 € V novom roku budeme potrebovať čo najviac energie na zdolávanie nových výziev v osobnom i pracovnom živote. Príďte si vybiť tú zlú a načerpať tú tvorivú. Tri perkusívne zoskupenia Maribondo, Drumstas a Bubnovačka Orchestra prepoja rytmy sveta z orientu, Balkánu, Afriky a Latinskej Ameriky s rôznymi hudobnými žánrami. Na workshope určenom pre laikov aj skúsených hudobníkov získate schopnosť pracovať v tíme, získate bubenícky feeling a skupinový groove a hlbšie preniknete do sveta rytmov. Informácie: DRUMSTAS; MARIBONDO + BUBNOVAČKA ORCHESTRA / DK Lúky / 17.02. 2017 / 19:30 h / 4 € predpredaj / 6 € v deň podujatia Záver mesiaca sa bude niesť v platforme 3x instruments – venovanej kráľovskému nástroju – husliam. Trojica interpretov ukáže ich prednosti a ako sa dá s nimi pracovať v oblasti melódie, ale i rytmu. Svoje práce predstavia Peter Vojtík, folklorista a akademik momentálne hosťujúci v orchestri Slovenského národného divadla, predstaviteľ mladej generácie talentovaných českých huslistov Adam Novák a Ján Kružliak, ktorého dôverne pozná bratislavská klubová scéna z účinkovania v skupine La3no Cubano a mnohých ďalších formácií. Informácie: 3x instruments - VIOLINS PETR VOJTÍK; ADAM NOVÁK; JÁN KRUŽLIAK ML. / DK Lúky / 24.02. 2017 / 19:30 / 3 € Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo FEBRUÁROVÉ MUSIC CLUBY

Pavol, ktorý surovo napadol starenku, je už v cele

Pavol prepadol starenku v noci 8. januára. Rozbil okno na jej dome, vtrhol dnu, surovo ju napadol. BRATISLAVA/TRNAVA 19. januára (WebNoviny.sk) - Trnavčana, ktorý bol podozrivý z brutálneho prepadnutia 87-ročnej dôchodkyne v jej dome v Trnave, už obvinili zo zločinu lúpeže. Po 38-ročnom Pavlovi bolo vyhlásené pátranie. Napriek tomu, že mal súdom uložený zákaz pobytu v Bratislave, policajti ho v utorok podvečer zadržali v jednej bratislavskej ubytovni. Krátko po zverejnenom pátraní zavolal policajtov muž, ktorý hľadaného Pavla spoznal. Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, Trnavčan, ktorý už bol v minulosti viackrát trestaný, čaká v policajnej cele na rozhodnutie o väzobnom stíhaní. Pavol prepadol starenku v noci 8. januára. Rozbil okno na jej dome, vtrhol dnu, surovo ju napadol a zobral jej štyri zlaté prstene a retiazku. Dôchodkyňa skončila v nemocnici, spôsobil jej škodu za viac ako 5 000 eur. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Pavol, ktorý surovo napadol starenku, je už v cele

KĽDR čoskoro odpáli medzikontinentálne balistické rakety

Hrozí skoré odpálenie týchto striel, ktoré sa bude pravdepodobne časovo zhodovať s piatkovou inauguráciou novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa.SOUL 19. januára (WebNoviny.sk) - Severná Kórea zrejme plánuje čoskoro odpáliť dve medzikontinentálne balistické strely. Informovali o tom vo štvrtok juhokórejské médiá s odvolaním sa na armádne zdroje. Podľa predstaviteľov juhokórejských ozbrojených síl boli na mobilné odpaľovacie rampy v Severnej Kórei umiestnené dve rakety a predpokladá sa, že ide práve o medzikontinentálne balistické strely. Napísala to tlačová agentúra Jonhap. Hrozí skoré odpálenie týchto striel, ktoré sa bude pravdepodobne časovo zhodovať s piatkovou inauguráciou novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby tak izolovaná Severná Kórea vyslala Spojeným štátom "strategické posolstvo", dodala agentúra Jonhap. Tieto informácie juhokórejskej armády však nie je možné nezávisle overiť, uviedol hovorca ministerstva obrany v Soule. Vodca Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) Kim Čong-un začiatkom tohto mesiaca v novoročnom príhovore obyvateľom vyhlásil, že krajina sa už nachádza v posledných štádiách prípravy na skúšobné odpálenie medzikontinentálnych balistických striel. Tempo rozvoja severokórejskej armády sa zrýchlilo práve za vlády Kima, ktorý sa dostal k moci v roku 2011 po smrti svojho otca. Pchjongjang uskutočnil len v roku 2016 dva testy jadrových zbraní. Trump zareagoval na Kimov prejav slovami, že Severná Kórea nedosiahne jadrovou zbraňou až na oblasti Spojených štátov. "To sa nestane!" napísal Trump na Twitteri 3. januára. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo KĽDR čoskoro odpáli medzikontinentálne balistické rakety

Radwanská na Australian Open skončila, Serena nezaváhala

Chorvátska tenistka Mirjana Lučičová-Baroniová v druhom kole Australian Open vyradila Poľku Agnieszku Radwanskú.MELBOURNE 19. januára (WebNoviny.sk) - Americká tenistka Serena Williamsová nebude chýbať v 3. kole dvojhry na grandslamových Australian Open v Melbourne. Šesťnásobná miestna šampiónka a obhajkyňa finálovej účasti vo štvrtkovom súboji 2. kola zdolala Češku Luciu Šafářovú za 85 minút 6:3, 6:4. Víťazka premenila tretí mečbal pri svojom podaní. Súperkou turnajovej dvojky S. Williamsovej v súboji o postup do osemfinále bude krajanka Nicole Gibbsová. VŠETKY SPRÁVY A VÝSLEDKY Z AUSTRALIAN OPEN Serena má nádej na 23. triumf na Majors Serena Williamsová v poslednom ženskom súboji tzv. nočného programu v Rod Laver Arene nasúkala 15 es a mala pomer "winnerov" a nevynútenách chýb 35:23, zdolaná 24:16. Serena už má na konte 76 zápasových úspechov na južnej pologuli a 311 na turnajoch "veľkej štvorky" celkovo. V oboch prípadoch je to rekord tzv. otvorenej éry. V dueloch druhého kola v Melbourne si zlepšila bilanciu na 16:1. Pod horúcim austrálskym slnkom brala tituly v rokoch 2005, 2007, 2009, 2010 a 2015. Obrazom: Australian Open - 4. deň Ľaváčka Šafářová (61., bola aj v Top 5) v 1. kole prežila 9 mečbalov Belgičanky Yaniny Wickmayerovej, ale proti Serene nevyužila ani jeden zo šiestich brejkbalov, čo bolo určujúce pre vývoj. O svoje podanie prišla dvakrát. V Melbourne bola Šafářová najďalej vo štvrťfinále, ale odvtedy uplynulo už desať rokov. Tridsaťpäťročná niekdajšia líderka svetového rebríčka S. Williamsová a o šesť rokov mladšia Češka stáli proti sebe na súťažnom kurte po dvanásty raz (dvakrát aj na Hopman Cupe), vo všetkých prípadoch bez výnimky triumfovala Američanka. Z pohľadu histórie najsledovanejším vzájomným súbojom oboch hráčok bolo finále Roland Garros 2015. Na parížskej antuke Serena potrebovala na úspech dve hodiny a tri sety. "Som naozaj rada, že to už mám za sebou. Nikdy nie je príjemné hrať proti súperke, ktorú som už videla vo veľkom finále. Mám za sebou zápasy proti dvom bývalým hráčkam Top 10, celkom dobrý štart do turnaja," skonštatovala Serena Williamsová podľa BBC. Vyradená Šafářová pre české médiá v Melbourne vrátane idnes.cz povedala: "Serena výborne podávala a nedala mi veľa šancí na obrat. A výrazne tlačila na môj servis. Nepodávala som zle, ale v každom zo setov som si vybrala jeden gem, v ktorom mi chýbali prvé servisy do kurtu. Dala som jej šancu a ona ju využila. Môj výkon bol dobrý, ale Serena hrala naozaj ako Serena." Odporúčame: Dominika Cibulková postúpila do 3. kola Australian Open Martin Kližan na Australian Open vypadol aj vo štvorhre Senzácia na Australian Open: Djokovič končí už v druhom kole Serena má nádej na 23. triumf na Majors, čím by osamela na historickej druhej priečke pred Nemkou Steffi Grafovou. Vedie Austrálčanka Margaret Courtová (24). Američanka dosiaľ naposledy na vrcholnej scéne uspela minulý rok na Wimbledone. Na AO 2017 sa môže vrátiť na čelo renkingu pred Nemku Angelique Kerberovú, s ktorou vlani prehrala vo finále. Potrebuje sa prebojovať znova aspoň do finále, aby mala šancu na zmenu. Ak sa Kerberová dostane do osemfinále, vystane z toho pre Serenu Williamsovú imperatív získať trofej a zdolať v dueli o ňu inú súperku ako nemeckú rivalku. Svetová trojka podľahla Mirjane Lučičovej Baroniovej Po turnajovej štvorke Simone Halepovej z Rumunska už sú melbournské grandslamové Australian Open 2017 aj bez trojky súčasnej tenisovej hierarchie Agnieszky Radwanskej. Poľka nestačila na chorvátsku veteránku s minulosťou semifinalistky Wimbledonu 1999 Mirjanu Lučičovú Baroniovú. Tridsaťštyriročná terajšia 79. hráčka hodnotenia triumfovala za 62 minút hladko 6:3, 6:2. Nastrieľala 33 "winnerov" a urobila 20 nevynútených chýb, tradične striedmo hrajúca finalistka Wimbledonu 2012 Radwanská skončila na hodnotách 8:8. "Je to úžasné, neskutočný pocit! Vedela som, že musím bojovať až do poslednej loptičky, lebo Agnieszka nie náhodou je trojkou svetového rebríčka. Zároveň som si bola vedomá toho, že mám rezolútnu hru, ktorou dokážem potrápiť veľa súperiek. Či by som sa ňou presadila v siedmich zápasoch za sebou, to je otázka. Viem však, že disponujem dostatočnými zbraňami na prekonanie kohokoľvek. Aj dnes mi bolo jasné, ako si musím počínať. Samozrejme, zámery treba preniesť aj na kurt, čo sa mi v tomto prípade perfektne podarilo. Som super nadšená," citoval Lučičovú-Baroniovú web Tenisovej asociácie žien (WTA). Niekdajšia 32. žena singlového renkingu WTA Lučičová-Baroniová čakala dlhých 19 rokov na svoj druhý zápasový úspech v hlavnej singlovej súťaži na južnej pologuli. V utorok sa "odkliala" proti čínskej kvalifikantke Wang Čchiang (4:6, 6:3, 6:4) a teraz dokonca pridala nadstavbu. Chorvátka v sezóne 1998 na úvod zvíťazila nad domácou Rennae Stubbsovou 7:5, 6:1, potom nestačila na krajanku Ivu Majoliovú (5:7, 4:6). Odvtedy absolvovala dortmundská rodáčka sedem nevydarených pokusov v 1. kole AO. Aktuálne má papierovo veľmi solídnu šancu ísť ešte ďalej: v sobotu si zmeria sily s 21-ročnou Grékyňou Mariou Sakkariovou (94.). Môže jej odplatiť prehru 3:6, 4:6, ktorú inkasovala vlani v New Havene. Vo vzájomke s Krakovčankou A. Radwanskou upravila Lučičová-Baroniová na 1:2, k obom nezdarom viedol skreč. Dvadsaťsedemročná úspešnejšia zo sestier Radwanských bola na Australian Open v sezónach 2014 a 2016 v semifinále (1:6, 2:6 s Dominikou Cibulkovou, resp. 0:6, 4:6 so S. Williamsovou). Vlani sa na všetkých troch zostávajúcich položkách veľkej štvorky lúčila v osemfinálovom 4. kole. Minulý piatok prehrala vo finále prípravného podujatia v Sydney s Britkou Johannou Kontovou. "Nebolo toho veľa, čo som s tým mohla narobiť. Súperka hrala bez tlaku a so všetkou silou. Ťažko mi to komentovať, všetko sa dialo tak rýchlo... Vždy je sklamaním, keď prehráte počas grandslamového prvého týždňa. Musím sa o rok vrátiť a počínať si lepšie," uviedla A. Radwanská. Dvojhra žien - 2. kolo (štvrtkové výsledky): Dominika Cibulková (SR-6) - Chsieh Su-wej (Taiw.) 6:4, 7:6 (8) Serena Williamsová (USA-2) - Lucie Šafářová (ČR) 6:3, 6:4 Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-3) 6:3, 6:2 Karolína Plíšková (ČR-5) - Anna Blinkovová (Rus.) 6:0, 6:2 Johanna Kontová (V. Brit.-9) - Naomi Osaková (Jap.) 6:4, 6:2 Timea Bacsinszká (Švaj.-12) - Danka Koviničová (Č. Hora) 6:1, 7:6 (5) Jelena Vesninová (Rus.-14) - Mandy Minellová (Lux.) 6:3, 6:3 Barbora Strýcová (ČR-16) - Andrea Petkovicová (Nem.) 6:0, 7:5 Caroline Wozniacka (Dán.-17) - Donna Vekičová (Chor.) 6:1, 6:3 Caroline Garciová (Fr.-21) - Océane Dodinová (Fr.) 6:7 (3), 6:4, 6:4 Daria Gavrilovová (Aus.-22) - Ana Konjuhová (Chor.) 6:2, 1:6, 6:4 Maria Sakkariová (Gréc.) - Alizé Cornetová (Fr.-28) 7:5, 4:6, 6:1 Jekaterina Makarovová (Rus.-30) - Sara Erraniová (Tal.) 6:2, 3:2 - skreč, Erraniová odstúpila Jelena Ostapenková (Lot.) - Julia Putincevová (Kaz.-31) 6:3, 6:1 Jennifer Bradyová (USA) - Heather Watsonová (V. Brit.) 2:6, 7:6 (3), 10:8 Nicole Gibbsová (USA) - Irina Falconiová (USA) 6:4, 6:1 Dvojice v 3. kole dvojhry žien - dolná polovica žrebu, zhora podľa "pavúka" Karolína Plíšková (ČR-5) - Jelena Ostapenková (Lot.) Daria Gavrilovová (Aus.-22) - Timea Bacsinszká (Švaj.-12) Jelena Vesninová (Rus.-14) - Jennifer Bradyová (USA) Maria Sakkariová (Gréc.) - Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.) Dominika Cibulková (SR-6) - Jekaterina Makarovová (Rus.-30) Caroline Wozniacka (Dán.-17) - Johanna Kontová (V. Brit.-9) Barbora Strýcová (ČR-16) - Caroline Garciová (Fr.-21) Nicole Gibbsová (USA) - Serena Williamsová (USA-2) Piatkový program 3. kola dvojhry žien - horná polovica žrebu, zhora podľa pavúka Angelique Kerberová (Nem.-1) - Kristýna Plíšková (ČR) Eugenie Bouchardová (Kan.) - CoCo Vandeweghová (USA) Sorana Cirsteová (Rum.) - Alison Riskeová (USA) Anastasija Sevastovová (Lot.-32) - Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-7) Ashleigh Bartyová (Aus.) - Mona Barthelová (Nem.) Tuan Jing-jing (Čína) - Venus Williamsová (USA-13) Elina Svitolinová (Ukr.-11) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-24) Jelena Jankovičová (Srb.) - Svetlana Kuznecovová (Rus.-8) Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Radwanská na Australian Open skončila, Serena nezaváhala

Zlodeji sa vlámali k dôchodkyni, jeden ju brutálne napadol

Zlodejov vyrušila domáca pani, ktorú zobudili. Keď vyšla z domu, jeden z páchateľov ju napadol palicou a zlomil jej ruku. BRATISLAVA/MICHALOVCE 19. januára (WebNoviny.sk) - Policajti zadržali štyroch mladíkov, dvoch vo veku 19 rokov, jedného 18-ročného a jedného 21-ročného, ktorí sa vlámali do domu 67-ročnej ženy v obci Krišovská Liesková v Michalovskom okrese. Jeden z nich dôchodkyňu brutálne napadol, po útoku sa bude asi mesiac liečiť. Miestni mladíci vtrhli do domu v utorok krátko po polnoci. Ako informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, jeden z páchateľov strážil vonku, traja vnikli do domu. Ukradli čokoládovú roládu a telefónny kábel, ktorý vytrhli z telefónu. Zobrali aj nástenné hodiny a škatuľku s mincami. Zlodejov vyrušila domáca pani, ktorú zobudili. Keď vyšla z domu, jeden z páchateľov ju napadol palicou a zlomil jej ruku. Štvorlístok policajti zadržali v priebehu niekoľkých hodín. Vyšetrovateľ ich obvinil z porušovania domovej slobody, kde je trestná sadzba tri až osem rokov. Mladík, ktorý ženu napadol, čelí aj obvineniam z ublíženia na zdraví. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zlodeji sa vlámali k dôchodkyni, jeden ju brutálne napadol

Vo firme v Beluši unikol amoniak, ľudí museli evakuovať

Amoniak môže dráždiť oči, dýchacie cesty, pľúca aj pokožku. TRENČÍN 19. januára (WebNoviny.sk) – K úniku amoniaku z technologického zariadenia došlo v stredu v priestoroch súkromnej spoločnosti na Farskej ulici v obci Beluša v okrese Púchov. Hasiči po príchode na miesto zistili, že všetkých desať zamestnancov výrobnej prevádzky bolo bezpečne evakuovaných a únik látky sa podarilo zastaviť. Pri udalosti nebol nikto zranený. Amoniak môže dráždiť oči, sliznice dýchacích ciest, pľúca aj pokožku. Hasiči z Púchova a Považskej Bystrice zasahujúci v dýchacích prístrojoch a ochranných pretlakových oblekoch merali množstvo uniknutého amoniaku vo vnútorných aj vonkajších priestoroch prevádzky a priestory súčasne odvetrávali. Krátko pred siedmou hodinou večer boli opakovane namerané nulové hodnoty amoniaku, miesto udalosti spolu s protokolom o výsledkoch analýzy ovzdušia odovzdali zástupcovi spoločnosti. Agentúru SITA o udalosti informoval Marián Petrík z Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo  Vo firme v Beluši unikol amoniak, ľudí museli evakuovať

Video: Tatar zažil druhý trojbodový večer v tejto sezóne NHL

Detroit otočil z 1:4, slovenský krídelník Tomáš Tatar prispel gólom a dvoma asistenciami.DETROIT 19. januára (WebNoviny.sk) - Po hetriku do siete Anaheimu zo 17. decembra prežil slovenský hokejista Tomáš Tatar svoj druhý trojbodový večer v tomto ročníku NHL. Na stredajšom víťazstve Detroitu nad Bostonom 6:5 po samostatných nájazdoch sa podieľal gólom a dvoma asistenciami, ktorými prispel k veľkému obratu: Red Wings v prvej tretine zaostávali 0:3 a po nej 1:4. "Ak chceme pomýšľať na play-off, musíme hrať každý večer naplno celých šesťdesiat minút, nestačí štyridsať. Bojovali sme a teraz sme veľmi šťastní," citoval web nhl.com Tatara, ktorý dosiahol svoj desiaty gól a dvadsiaty druhý bod sezóny. Odporúčame: Video: Tatar s gólom a 2 asistenciami, skóroval aj Gáborík Video: Po Burem prekonal Gáborík v produktivite aj Jašina "Červené krídla" uspeli tretí raz za sebou, a hoci im v tabuľke Východnej konferencie patrí až 14. priečka, predsa sa pomaly približujú k tímom z hornej polovice. "Dôležité dva body. Keď v tejto lige zaostávate 1:4 po prvej tretine, nie je jednoduché zvrátiť takýto vývoj. Chlapci to dokázali a o mnohom to vypovedá," pochvaľuje si tréner Jeff Blashill. Po nevydarenej úvodnej dvadsaťminútovke bolo v detroitskej kabíne o čosi dusnejšie ako obvykle. "Padli nejaké slová, ale preto, že takto to nemôže na ľade vyzerať. Vedeli sme, že je to dôležitý zápas proti jednému z tímov, ktorý v boji o play-off naháňame. Začali sme skutočne zle," poznamenal krídelník Gustav Nyquist. Boston viedol po dvoch tretinách ešte 5:4, o vyrovnanie znamenajúce predĺženie sa 3:04 min pred naplnením riadneho hracieho času postaral práve tento švédsky útočník - aj s Tatarovým prispením. "Bol to kolaps, nenachádzam slov," bordovel od jedu tréner Bruins Claude Julien. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Tatar zažil druhý trojbodový večer v tejto sezóne NHL

Video: Po Burem prekonal Gáborík v produktivite aj Jašina

Marián Gáborík skóroval do siete \'žralokov\' a má na konte už 782 bodov v NHL.NEW YORK 19. januára (WebNoviny.sk) - Po Pavlovi Burem (779 bodov) prekonal slovenský útočník Marián Gáborík v produktivite NHL už aj ďalšieho bývalého skvelého ruského hokejistu - Alexeja Jašina. Do stredy mali na konte zhodne po 781 bodov, Trenčan však skóroval proti San Jose a osamel na 167. priečke s bilanciou 390+392. Odporúčame: Video: Tatar s gólom a 2 asistenciami, skóroval aj Gáborík Video: Tatar zažil druhý trojbodový večer v tejto sezóne NHL Štyridsaťtriročný niekdajší robustný center Jašin pôsobil v najprestížnejšej severoamerickej lige v rokoch 1993 - 2007, bol kapitánom v Ottawe aj New Yorku Islanders, kde svojho času tvoril útočnú formáciu "The Ash Line" s krídlami Arronom Ashamom a krajanom Olegom Kvašom. Gáboríka teraz delia ešte štyri body od kanadského štvornásobného víťaza Stanleyho pohára Clauda Lemieuxa (786), päťbodový náskok má legendárny Švéd Börje Salming (787). Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Po Burem prekonal Gáborík v produktivite aj Jašina

Zomrela významná herečka Zdena Gruberová

Popredná slovenská činoherná herečka a dlhoročná členka Činohry SND Zdena Gruberová zomrela v stredu vo veku 83 rokov v Bratislave.BRATISLAVA 19. januára (WebNoviny.sk) – Významná slovenská herečka Zdena Gruberová zomrela vo veku 83 rokov v stredu 18. januára v Bratislave, agentúru SITA o tom informovali zo Slovenského národného divadla. Slovenské národné divadlo (SND) prijalo s veľkým zármutkom správu o úmrtí jednej z významných slovenských herečiek, dlhoročnej členky Činohry SND Zdeny Gruberovej. O termíne poslednej rozlúčky s umelkyňou bude národné divadlo informovať, uviedla tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková. "Stretnutie s touto krehkou noblesnou dámou, tragédkou, ktorá mala zmysel pre komediálne herectvo, umelkyňou s ušľachtilým srdcom, bolo vždy udalosťou - v divadle, na filmovom plátne, televíznej obrazovke, či pri počúvaní rozhlasu," pripomenula Pažítková v nekrológu zverejnenom na webstránke SND. Informáciu o úmrtí herečky prijal so zármutkom aj Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) Ako agentúru SITA informoval PR manažér RTVS Juraj Kadáš, pre úmrtie významnej herečky upravia dnešný program. Jej herecké umenie pripomenú celý štvrtkový večer na Dvojke. O 20:10 uvedú televízny portrét herečky "Keď mesiac páli..." a o 20:40 bude nasledovať film Balada o siedmich obesených (1968) Martina Hollého. Vo filmovej adaptácii rovnomennej novely Leonida Nikolajeviča Andrejeva, ktorá je psychologickou sondou do pocitov ľudí čakajúcich na popravu, stvárnila Zdena Gruberová Táňu. Večer na Dvojke uzavrie od 21:40 program Televízne hry s kráľovskou tematikou, ktorý zaspomína na televíznu tvorbu herečky. Priatelia, kolegovia i verejnosť sa s dlhoročnou členkou Činohry SND budú môcť poslednýkrát rozlúčiť v utorok 24. januára o 10:00 v historickej budove Slovenského národného divadla (SND) na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Zdena Gruberová sa narodila 24. novembra 1933 v Šenkviciach (okres Pezinok) a zomrela 18. januára 2017 v Bratislave. "V mladosti netušila, že si ju získa Tália, rozhodla sa študovať na obchodnej akadémii. So školou však boli na Hamletovi a Jozef Budský v hlavnej úlohe vyžaroval energiu, ktorej neodolala. Vtedy si ani nepomyslela, že by raz na javisku SND mohla v Hamletovi hrať Oféliu. Stalo sa tak v roku 1964 a po jej boku bol Karol Machata, azda jej najčastejší javiskový partner v budúcnosti. V tom istom roku stvárnila aj Maggie v Millerovej hre Po páde a Stellu v hre Tennessee Williamsa Električka zvaná túžba," uviedla v nekrológu o Gruberovej tlačová tajomníčka SND. Pažítková pripomenula, že na začiatku divadelnej cesty Zdeny Gruberovej bola poézia. Július Pántik a František Dibarbora jej odporúčali, aby sa prihlásila na bratislavské Konzervatórium. Ako 21-ročná prešla v roku 1954 z martinského divadla do SND a keď mala dvadsaťdva, stvárnila Júliu – azda jej najobľúbenejšiu postavu. "Z mladistvých prefíkaných šibaliek s príznačným osobným šarmom, sa pomerne rýchlo prepracovala až k Shakespearovi, k postavám, ktoré sú snom každej mladej herečky," uviedla v tom čase o Gruberovej jedna z divadelných kritík. Na javisku Činohry SND, ktorej bola členkou od septembra 1954 do konca roka 1998, stvárnila deväť desiatok postáv - tragické, dramatické, aj komické. "V Shakespearovi hrala Júliu, Oféliu, Hermiu, Regan, aj jednu z Veselých panien z Windsoru, vytvorila psychologickú štúdiu Maggie v Millerovej hre Po páde, zažiarila ako Linda v jeho hre Smrť obchodného cestujúceho, bola skvelou Evou v Madachovej Tragédii človeka, Anti v Karvašovej hre Antigona a tí druhí, Princeznou Eboli v Schillerovom Donovi Carlosovi aj Stellou v dráme Električka zvaná túžba T. Williamsa. Všetko sú to náročné dramatické úlohy," pripomenula herecké majstrovstvo Gruberovej Izabela Pažítková. "Ako herečka som považovala za veľkú česť hrať v SND s vynikajúcimi partnermi. S obecenstvom som si vždy rozumela a dúfam, že ani režisérov som nesklamala. Zahrala som si naozaj množstvo krásnych postáv," povedala sa Gruberová pri príležitosti svojho 80. jubilea. "Je to fantastický pocit stáť na javisku, hrať dobrú rolu v dobrej inscenácii. Vtedy nemyslíte na to, či máte peniaze, starosti... Možno sa to nedá celkom prirovnať k pocitu lekára, ktorý práve niekomu zachránil život, ale možno ja niekomu na tom javisku zasa vrátim dôveru v niečo, čomu už neverí. Je to prekrásne povolanie," cituje ďalej nekrológ herečku. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zomrela významná herečka Zdena Gruberová

Hotel v Taliansku pochovala lavína, hlásia mnoho nezvestných

Podľa záchranárov bola lavína zrejme vyvolaná otrasmi zeme, ktoré v stredu postihli strednú časť Talianska. RÍM 19. januára (WebNoviny.sk) - Zhruba 30 ľudí zostalo uväznených v hoteli v talianskej oblasti Abruzzo, ktorý zasiahla v noci na štvrtok mohutná lavína. Podľa záchranárov mnohí z nich neprežili, bližšie údaje o mŕtvych však neboli bezprostredne známe. Informoval o tom taliansky rezort civilnej ochrany. Trojposchodový hotel Rigopiano sa nachádza blízko vrchu Gran Sasso a leží v nadmorskej výške 1200 metrov. V hoteli sa malo v čase incidentu nachádzať najmenej 20 turistov vrátane detí a sedem členov personálu. Záchranári mali pre husté sneženie problémy doraziť na postihnuté miesto; prišli tam až pred svitaním. Odporúčame: Stredné Taliansko znova zasiahli silné zemetrasenia Lavína bola pravdepodobne vyvolaná dotrasmi pochádzajúcimi zo zemetrasení s magnitúdou vyše päť stupňov, ktoré v stredu postihli strednú časť Talianska. Záchranárom sa podarilo vytiahnuť dvoch živých ľudí z automobilu zaparkovaného pred hotelom. Hotel Rigopiano patrí do zimného strediska Farindola. Otrasy zeme prišli po tom, ako regióny Abruzzo, Marche a Lazio zasiahlo niekoľkodňové husté sneženie. Mnoho tamojších obcí zostalo neprístupných, záchranárske horské tímy sa k nim pokúšali dostať počas celej noci. Rovnakú oblasť zasiahlo vlani v auguste silné zemetrasenie, ktoré si vyžiadalo 298 mŕtvych. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Hotel v Taliansku pochovala lavína, hlásia mnoho nezvestných

Senzácia na Australian Open: Djokovič končí už v druhom kole

Denis Istomin z Uzbekistanu sa na Australian Open postaral o veľké prekvapenie, v zápase druhého kola zdolal svetovú dvojku Novaka Djokoviča 7:6 (8), 5:7, 2:6, 7:6 (5), 6:4. MELBOURNE 19. januára (WebNoviny.sk) - Srbský tenista Novak Djokovič si minimálne rok musí počkať na svoj siedmy celkový triumf na melbournských grandslamových Australian Open. Obhajca trofeje nasadený ako druhý vo štvrtok v 2. kole šokujúco prehral s uzbeckým držiteľom voľnej karty Denisom Istominom za 4:48 h 6:7 (8), 7:5, 6:2, 6:7 (5), 4:6. Je to jeho prvý nezdar v takejto fáze na veľkej štvorke od Wimbledonu 2008. VŠETKY SPRÁVY A VÝSLEDKY Z AUSTRALIAN OPEN Na južnej pologuli bol minimálne v osemfinálovom 4. kole vždy počnúc rokom 2007. Istomin si vybojoval tzv. ázijsko-pacifickú "wild card" na decembrovom internom turnaji pre hráčov z príslušného regiónu v čínskom Ču-chaji. Tridsaťročný rodák z ruského Orenburgu figuruje na 117. priečke v singlovom renkingu ATP, v minulosti bol aj na 33. mieste. Trénersky ho vedie mama Klaudia. Obrazom: Australian Open - 4. deň "Denis si zaslúži uznanie, hral fantasticky. Víťazstvo mu patrí právom. V rozhodujúcich momentoch bol lepším kráčom na dvorci, niet o čom diskutovať. Nebál sa ísť do výmeny a počínal si agresívne," športovo uznal Djokovič podľa agentúry AP, zatiaľ čo víťaz skonštatoval: "Dosiahol som najväčšie víťazstvo vo svojej kariére. Veľa pre mňa znamená. Teraz mám pocit, že si môžem merať sily aj s tými najlepšími a vyrovnať sa im." Istomin prekvapil sám seba Djokovič v štvrťhodinovom otváracom geme v Rod Laver Arene odvrátil 6 jednotlivých brejkbalov, akoby to naznačilo jeho súženie. Sám nepremenil dovedna tri šance na príjme vo štvrtom a šiestom geme, v siedmom prišiel o servis. Srb preklopil na 5:4 a v neskoršom tajbrejku viedol 4:1, klesol však na 4:5. Nezužitkoval dva setbaly, druhý pri vlastnom podaní, Istomin premenil svoju druhú možnosť, premiérovú na servise. Odporúčame: Dominika Cibulková postúpila do 3. kola Australian Open Martin Kližan na Australian Open vypadol aj vo štvorhre Radwanská na Australian Open skončila, Serena nezaváhala V druhej časti odvrátil Uzbek brejkbal za stavu 2:2 a v desiatom geme mal na returne dva setbaly v rade, ale nezískal predmetnú hru a z 5:4 napokon tropol 5:7. Keď Srb od skóre 2:2 v treťom dejstve nazbieral štyri hry za sebou na 6:2, zdalo sa, že preberá kontrolu. Opak bol pravdou. Istomin odskočil na 3:0 i 4:1 a nepykal za premrhanie tohto náskoku, ba ani za nepremenený setbal na príjme v desiatom geme. V tajbrejku totiž unikol z 1:1 na 5:1 a od skóre 6:3 zužitkoval tretí zo série setbalov, premiérový na podaní. Navyše, outsider pridal brejk na 3:2 v rozhodujúcej časti a za stavu 5:4 Istomin bez zásadnejších ťažkostí zavŕšil senzáciu: premenil mečbal pri skóre 40:15. V maratónoch teraz má bilanciu 13:7, Djokovič 27:9. Istomin nastrieľal 17 es proti 14, na dvojchyby to bolo 3:9. Uzbek mal pomer "winnerov" a nevynútených chýb 63:61, Srb 68:72. Postupujúci zužitkoval 4 zo 14 brejkbalov, zdolaný 6 z 15. Djokovičovi nebolo nič platné, že celkovo získal viac bodov - 193:186. "Samozrejme, že celkovo nemôžem byť spokojný s tým, čo som predviedol. Súperovi gratulujem. V treťom dete som sa cítil dobre, ale v skutočnosti som nemal šancu na úspech. Súper ma prevýšil vždy, keď to potreboval. Či už vynikajúcim podaním alebo vo výmenách. Nie som zvyknutý odchádzať z Melbourne po druhom kole, doteraz sa mi tu darilo. Prežívam sklamanie, ale musím sa s tým vyrovnať," poznamenal Djokovič. Istomin teraz má proti členom Top 10 štatistiku 2:32. V kalifornskom Indian Wells 2012 zdolal Španiela Davida Ferrera, vtedy 5. v hierarchii. Proti hráčom z prominentnej desiatky dosiahol svoj premiérový triumf na Majors pri 11. pokuse. Jeho rekordom takého typu na veľkej štvorke dosiaľ bolo víťazstvo nad Fernandom Verdascom na US Open 2013. Španielovi vtedy patrila 15. pozícia. Uzbek hral pred AO na challengeri v Bangkoku a v osemfinále 5. januára podľahol Čiľanovi Christianovi Garínovi (191.). Presne o dva týždne neskôr sa blysol prekonaním nedávneho lídra počítačového poradia. "V prvom rade mi je ľúto Novaka. Dnes som hral naozaj dobre. Prekvapil som sám seba," priznal Istomin. Djokovič utŕžil svoju renkingovo druhú najhoršiu prehru Dvadsaťdeväťročný Belehradčan Djokovič v predchádzajúcich piatich dueloch s Istominom prišiel iba o jeden set. Priamo na AO ho zastavil v 3. kole v sezónach 2010 a 2014. Uzbek si teraz vyrovnal tento svoj dvojnásobný miestny rekord, na londýnskom Wimbledone 2012 a newyorských US Open 2013 dokonca bol v osemfinále. O prienik do takejto fázy sa v sobotu pokúsi proti 25-ročnému Španielovi Pablovi-Carrenovi-Bustovi (31.), s ktorým vlani prehral zhodne vo dvoch setoch na antuke v Marrákeši a Barcelone. Zverenec Mariána Vajdu Djokovič triumfoval na Australian Open v sezónach 2008, 2011, 2012, 2013, 2015 a 2016. Na tomto podujatí si teda vybojoval polovicu zo svojho tucta vrcholných trofejí. Ak by zavŕšil druhý miestny čistý hetrik, osamel by na čele melbournského historického poradia pred domácim Royom Emersonom (1961 a 1963-1967). Hrdina prípravného podujatia v katarskej Dauhe Djokovič inkasoval svoju renkingovo druhú najhoršiu prehru, odkedy v Belehrade 2010 pre chorobu nedohral proti krajanovi Filipovi Krajinovičovi, vtedy 319. v hodnotení. V 1. kole vlaňajších OH v Riu de Janeiro prehral s Juanom Martínom Del Potrom, v tej chvíli 145. v hodnotení. Pravda, argentínsky rekonvalescent má minulosť hrdinu US Open 2009 a štvrtého muža systému. Pre Djokoviča bol dosiaľ rebríčkovo najnižšie postaveným premožiteľom na medzinárodných otvorených majstrovstvách Austrálie Američan Paul Goldstein, ktorý v sezóne 2006 v okamihu svojho triumfu nad Srbom v 1. kole bol na 68. mieste. Dvojhra mužov - 2. kolo (štvrtkové výsledky): Denis Istomin (Uzb.) - Novak Djokovič (Srb.-2) 7:6 (8), 5:7, 2:6, 7:6 (5), 6:4 Milos Raonic (Kan.-3) - Gilles Muller (Lux.) 6:3, 6:4, 7:6 (4) Gael Monfils (Fr.-6) - Alexandr Dolgopolov (Ukr.) 6:3, 6:4, 1:6, 6:0 Dominic Thiem (Rak.-8) - Jordan Thompson (Aus.) 6:2, 6:1, 6:7 (6), 6:4 Rafael Nadal (Šp.-9) - Marcos Baghdatis (Cypr.) 6:3, 6:1, 6:3 David Goffin (Belg.-11) - Radek Štěpánek (ČR) 6:4, 6:0, 6:3 Roberto Bautista-Agut (Šp.-13) - Jošihito Nišioka (Jap.) 6:2, 6:3, 6:3 Grigor Dimitrov (Bul.-15) - Čchung Hje-on (Kór. rep.) 1:6, 6:4, 6:4, 6:4 Richard Gasquet (Fr.-18) - Carlos Berlocq (Arg.) 6:1, 6:1, 6:1 Ivo Karlovič (Chor.-20) - Andrew Whittington (Aus.) 6:4, 6:4, 6:4 David Ferrer (Šp.-21) - Ernesto Escobedo (USA) 2:6, 6:4, 6:4, 6:2 Alexander Zverev (Nem.-24) - Frances Tiafoe (USA) 6:2, 6:3, 6:4 Gilles Simon (Fr.-25) - Rogério Dutra Silva (Braz.) 6:4, 6:1, 6:1 Pablo Carreno-Busta (Šp.-30) - Kyle Edmund (V. Brit.) 6:2, 6:4, 6:2 Philipp Kohlschreiber (Nem.-32) - Donald Young (USA) 7:5, 6:3, 6:0 Benoit Paire (Fr.) - Fabio Fognini (Tal.) 7:6 (3), 4:6, 6:3, 3:6, 6:3 Dvojice v 3. kole dvojhry mužov: - dolná polovica žrebu, zhora podľa "pavúka" Gael Monfils (Fr.-6) - Philipp Kohlschreiber (Nem.-32) Alexander Zverev (Nem.-24) - Rafael Nadal (Šp.-9) Roberto Bautista-Agut (Šp.-13) - David Ferrer (Šp.-21) Gilles Simon (Fr.-25) - Milos Raonic (Kan.-3) Dominic Thiem (Rak.-8) - Benoit Paire (Fr.) Ivo Karlovič (Chor.-20) - David Goffin (Belg.-11) Grigor Dimitrov (Bul.-15) - Richard Gasquet (Fr.-18) Pablo Carreno-Busta (Šp.-30) - Denis Istomin (Uzb.) Piatkový program 3. kola dvojhry mužov - horná polovica žrebu, zhora podľa "pavúka" Andy Murray (V. Brit.-1) - Sam Querrey (USA-31) Mischa Zverev (Nem.) - Malek Jaziri (Tun.) Tomáš Berdych (ČR-10) - Roger Federer (Švaj.-17) Lukáš Lacko (SR) - Kei Nišikori (Jap.-5) Stan Wawrinka (Švaj.-4) - Viktor Troicki (Srb.-29) Steve Darcis (Belg.) - Andreas Seppi (Tal.) Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-12) - Jack Sock (USA-23) Bernard Tomic (Aus.-27) - Daniel Evans (V. Brit.) Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Senzácia na Australian Open: Djokovič končí už v druhom kole

Nákladiak sa zrazil so školským autobusom, zahynulo 24 detí

Deti vo veku tri až 12 rokov chodili do školy v meste Etah. Záchranári stále pracujú na vyslobodení niekoľkých detí uviaznutých vo vraku autobusu. LAKHNAÚ 19. januára (WebNoviny.sk) - Nákladné auto naložené pieskom sa vo štvrtok skoro ráno zrazilo so školským autobusom v severoindickom štáte Uttarpradéš, zahynulo najmenej 24 malých detí. Informovala o tom polícia. Pri zrážke utrpeli zranenia najmenej dve desiatky ďalších detí. Rýchlo idúci nákladiak narazil do autobusu čelne pri nízkej viditeľnosti v dôsledku hmly, dodali najvyšší predstavitelia polície v Uttarpradéši. Deti vo veku tri až 12 rokov chodili do školy v meste Etah. Záchranári stále pracujú na vyslobodení niekoľkých detí uviaznutých vo vraku autobusu. Úrady štátneho školstva pre vlnu mrazivého počasia nariadili zatvorenie všetkých škôl v danom okrese a polícia bude teraz preverovať, prečo uvedená škola zostala otvorená. Indický premiér Naréndra Módí napísal na Twitteri kondolenciu: "Som zdrvený tragickou nehodou v Etahu v Uttarpradéši. Cítim bolesť spolu s pozostalými rodinami a vyjadrujem sústrasť nad úmrtím malých detí." Nehody na indických cestách sú bežné, pričom najčastejšie sú na vine bezohľadná jazda, zle udržiavané komunikácie a zastarané vozidlá. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Nákladiak sa zrazil so školským autobusom, zahynulo 24 detí

Ropa zlacnela, vývoj cien drahých kovov bol zmiešaný

Zlato si pohoršilo o 80 centov, cena striebra sa zvýšila o 13 centov.NEW YORK 19. januára (WebNoviny.sk) - Ľahká americká ropa aj severomorská ropa Brent v stredu zlacneli. Cena ľahkej americkej ropy sa znížila o 1,40 USD a uzavrela na úrovni 51,08 USD za barel. Ropa Brent, ktorej cena slúži ako medzinárodná referenčná cena, si odpísala 1,55 USD a klesla na 53,92 USD za barel. Oslabila aj veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu, a to o 5 centov na 1,55 USD za galón, a vykurovací olej zlacnel o 4 centy na 1,61 USD za galón. Vývoj cien drahých kovov bol zmiešaný. Zlato si pohoršilo o 80 centov a kleslo na hodnotu 1 212,10 USD za uncu. Cena striebra sa však zvýšila o 13 centov a uzavrela na úrovni 17,27 USD za uncu. (1 EUR = 1,0664 USD) Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Ropa zlacnela, vývoj cien drahých kovov bol zmiešaný

Video: Durant nastrieľal 40 bodov, Westbrook s triple-double

Hráči Golden State zabrali naplno piatykrát po sebe a upevnili si vedúcu pozíciu v NBA.NEW YORK 19. januára (WebNoviny.sk) - Aj po stredajšom zápase NBA stále platí, že basketbalisti Oklahomy neuspeli na palubovke Golden State od 18. decembra 2014. Tentoraz podľahli Warriors 100:121, o čo sa najvýraznejšie pričinila bývalá hviezda Thunder Kevin Durant - 40 bodmi, ku ktorým pridal aj 12 doskočených lôpt. "Imponuje mi na ňom, že sa za každú cenu nehrnie do zakončenia. Boli zápasy, v ktorých mal iba sedem či osem striel, ale neprekážalo mu to," pochválil svojho zverenca tréner Steve Kerr. Durantovi stačilo na stredajších štyridsať bodov iba šestnásť striel z hry, z ktorých premenil trinásť a pridal deväť z desiatich trestných hodov. Vytiahol sa aj jeho náprotivok a dlhoročné basketbalové dvojča Russell Westbrook, a to v poradí už dvadsiatym prvým triple-double v ročníku, tentoraz zloženým z 27 bodov, 15 doskokov a 13 asistencií, ale neodvrátil druhú prehru svojho tímu v sérii a tretiu z posledných štyroch vystúpení. Hráči Golden State zabrali naplno piatykrát po sebe (bilancia 36-6) a upevnili si vedúcu pozíciu v NBA. Sumáre: Charlotte - Portland 107:85 (23:26, 31:20, 25:26, 28:13) Najviac bodov: K. Walker 23, Batum 17, Hibbert 16 - Lillard 21, McCollum 18 Philadelphia - Toronto 94:89 (25:21, 21:23, 22:21, 26:24) Najviac bodov: Embiid 26, Ilyasova 18 - DeRozan 25, Lowry 24, Valančiunas 10 (16 doskokov) Washington - Memphis 104:101 (30:24, 36:27, 17:26, 21:24) Najviac bodov: Wall (13 asistencií) a Porter (6 trojok) po 25, Markieff Morris 17 - M. Gasol 28, Conley 20, JaMychal Green 15 (13 doskokov) Boston - New York 106:117 (34:31, 20:32, 29:25, 23:29) Najviac bodov: I. Thomas 39 (5 trojok), Crowder 21, J. Brown 12 - Rose 30 (10 doskokov), Kuzminskas a Hernangómez (11 doskokov) po 17 Detroit - Atlanta 118:95 (42:18, 27:27, 25:23, 24:27) Najviac bodov: R. Jackson 26, T. Harris 19, Bullock 15 - P. Millsap 21, Schröder a Humphries po 13 Houston - Milwaukee 111:92 (22:27, 30:12, 27:26, 32:27) Najviac bodov: Harden 38, E. Gordon 25 (7 trojok), Beverley a Harrell po 12 - Antetokunmpo 32 (11 doskokov), J. Parker 15, Beasley 14 New Orleans - Orlando 118:98 (32:29, 33:23, 27:21, 26:25) Najviac bodov: A. Davis 21 (14 doskokov), T. Evans a Galloway po 18 - A. Gordon a E. Payton po 14, Jeff Green 13 Golden State - Oklahoma City 121:100 (30:31, 26:25, 37:22, 28:22) Najviac bodov: Durant 40 (5 trojok, 12 doskokov), Stephen Curry 24, K. Thompson 14 - Westbrook 27 (15 doskokov, 13 asistencií), Kanter 22, Oladipo 20 Sacramento - Indiana 100:106 (34:21, 26:20, 19:30, 21:35) Najviac bodov: Cousins 25 (12 doskokov, 10 asistencií), Gay 21 - George 24, Teague 22 (11 asistencií), A. Jefferson 20 Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Durant nastrieľal 40 bodov, Westbrook s triple-double

Martin Kližan na Australian Open vypadol aj vo štvorhre

Slovensko-poľský pár Mariusz Fyrstenberg, Martin Kližan v úvodnom kole debla na Australian Open podľahol dvojici Julien Benneteau, Jérémy Chardy.MELBOURNE 19. januára (WebNoviny.sk) - Slovenský tenista Martin Kližan sa rozlúčil s turnajom vo štvorhre na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne už po 1. kole. VŠETKY SPRÁVY A VÝSLEDKY Z AUSTRALIAN OPEN Poľsko-slovenská dvojica Mariusz Fyrstenberg, Martin Kližan nestačila na francúzske duo Julien Benneteau, Jérémy Chardy a za 77 minút podľahla 6:7 (1), 1:6. Fyrstenberg a Kližan súperov dvakrát brejkli, ale o svoje podanie prišli dovedna štyrikrát. Obrazom: Australian Open - 4. deň Kližan predtým v súboji 1. kola dvojhry výrazne potrápil favorizovanú turnajovú štvorku, Stana Wawrinku. Švajčiar zvíťazil po päťsetovej dráme 4:6, 6:4, 7:5, 4:6, 6:4. Kližan neskôr predznamenal, že len čo skončí v Melbourne aj vo štvorhre, poponáhľa sa domov, aby sa pripravil na februárový daviscupový súboj proti Maďarsku. Pôjde o zápas rozhodujúceho 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2017 a hrať sa bude v dňoch 3. - 5. februára v Aegon aréne NTC v Bratislave. Štvorhra mužov - 1. kolo: Julien Benneteau, Jérémy Chardy (Fr.) - Mariusz Fyrstenberg, Martin Kližan (Poľ./SR) 7:6 (1), 6:1 za 77 minút Odporúčame: Dominika Cibulková postúpila do 3. kola Australian Open Senzácia na Australian Open: Djokovič končí už v druhom kole Radwanská na Australian Open skončila, Serena nezaváhala Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Martin Kližan na Australian Open vypadol aj vo štvorhre

Vo Virgínii popravili muža, vyvraždil štvorčlennú rodinu

Rickyho Graya odsúdili na smrť v roku 2006 za vraždu deväťročnej Stelly Harveyovej a jej štvorročnej sestry Ruby. Doživotný trest väzenia mu súd udelil za zabitie ich rodičov Kathryn a Bryana Harveyovcov. K vraždám došlo v rodinnom dome obetí v meste Richmond.JARRAT 19. januára (WebNoviny.sk) - V americkom štáte Virgínia popravili v noci nadnes muža odsúdeného na trest smrti za štvornásobnú vraždu, ktorú spáchal v roku 2006. Ricky Gray (39) bol vyhlásený za mŕtveho v stredu o 21.42 h miestneho času (03.42 h SEČ) po tom, ako mu v nápravnom ústave Greensville vo Virgínii bola podaná smrtiaca injekcia. Graya odsúdili na smrť v roku 2006 za vraždu deväťročnej Stelly Harveyovej a jej štvorročnej sestry Ruby. Doživotný trest väzenia mu súd udelil za zabitie ich rodičov Kathryn a Bryana Harveyovcov. K vraždám došlo v rodinnom dome obetí v meste Richmond. Harveyovci sa večer na Nový rok 2006 pripravovali na návštevu priateľov, keď si Gray a jeho synovec Ray Dandridge, ktorí hľadali nehnuteľnosť, ktorú by mohli vykradnúť, všimli, že v ich dome sú otvorené vchodové dvere. Obaja muži všetkých členov rodiny spútali v suteréne domu, kde im Gray podrezal hrdlá a utĺkol ich kladivom. Z domu, ktorý páchatelia následne podpálili, si odniesli počítač, snubný prsteň a košík s koláčmi. Polícia ich zadržala 7. januára 2006 v dome Dandridgeovho otca. Dandridge, ktorý sa takmer okamžite po zadržaní priznal k spoluúčasti na iných vraždách, ktoré spolu s Grayom spáchali niekoľko dní po vyvraždení rodiny Harveyovcov, bol odsúdený na doživotie bez možnosti predčasného prepustenia. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Vo Virgínii popravili muža, vyvraždil štvorčlennú rodinu

Barack Obama mal poslednú tlačovú konferenciu ako prezident

Dosluhujúci americký prezident Barack Obama na svojej poslednej tlačovej konferencii obhajoval omilostenie Chelsea Manningovej, vyjadril sa k jadrovému arzenálu Ruska a obáva sa o dvojštátne riešenie izraelsko-palestínskeho konfliktu.WASHINGTON 19. januára (WebNoviny.sk) - Americká transgenderová informátorka Chelsea Manningová, odsúdená za zverejnenie tajných dokumentov, si už odpykala "tvrdý trest vo väzení" a "spravodlivosti tak bolo učinené zadosť". Uviedol to na svojej poslednej tlačovej konferencii odchádzajúci prezident USA Barack Obama. Podľa neho by si však ľudia nemali myslieť, že sa vyhnú trestu, ak budú zverejňovať zásadné tajné informácie. Odporúčame: Barack Obama zmiernil trest pre bývalého informátora WikiLeaks Aký bude svet po nástupe Trumpa? Tri trendy podľa expertov Biely dom v utorok oznámil, že Obama zaradil Manningovú (29), odsúdenú v roku 2013 na 35 rokov väzenia za zverejnenie tajných dokumentov stránke WikiLeaks, na zoznam medzi 273 osôb, ktorým udelil milosť alebo zmiernil trest. "Whistle-blowerku", ktorá bola predtým známa ako vojak Bradley Manning, tak prepustia z väzenia 17. mája. Jadrový arzenál Ruska Novozvolený prezident USA Donald Trump by sa mal podľa Obamu po svojom nástupe do funkcie pokúsiť presvedčiť Rusko, aby znížilo svoj jadrový arzenál. Obama pripomenul, že sa pokúšal rokovať o znížení jadrového arzenálu s Vladimirom Putinom, ale že ruský prezident v tomto smere neprejavil ochotu. Obama taktiež vyzval budúcu administratívu USA, aby išla príkladom a bránila veľkým krajinám "šikanovať" menšie. Zavedenie sankcií voči Rusku po jeho vpáde na Ukrajinu je podľa Obamu "dobrým príkladom rozhodujúcej úlohy", ktorú musia Spojené štáty hrať pri obhajovaní a posilňovaní základných práv vo svete. Riešenie izraelsko-palestínskeho konfliktu Obama sa obáva, že príležitosť na dvojštátne riešenie v rámci izraelsko-palestínskeho konfliktu môže pominúť. Uviedol, že nezablokovanie decembrovej rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN, ktorá odsudzuje izraelské osídľovanie aktivity na palestínskych územiach, bolo zo strany USA vyslaním signálu židovskému štátu, že situácia čoraz viac znemožňuje dvojštátne riešenie konfliktu. Avšak novozvolený prezident USA Donald Trump kritizoval krok Spojených štátov, ktoré sa zdržali hlasovania, čím umožnili prijatie rezolúcie. Trump vyzval Izrael, aby "bol silný", kým sa on v januári riadne neujme funkcie. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sa Trumpovi za vyjadrené "priateľstvo a jasnú podporu Izraelu" poďakoval. Obama ale v stredu varoval, že zásadné zmeny v prístupe USA k tejto problematike je potrebné starostlivo zvážiť. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Barack Obama mal poslednú tlačovú konferenciu ako prezident

Muž neprežil zrážku s vlakom pri Stankovanoch

Vlaky z Liptovského Mikuláša do Žiliny pre nehodu meškali aj viac ako dve hodiny.RUŽOMBEROK 19. januára (WebNoviny.sk) - Zrážku s vlakom pri Stankovanoch, okres Ružomberok, v stredu popoludní neprežil 70-ročný muž zo Stankovian. Pre agentúru SITA to potvrdila žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová. Bližšie okolnosti nehody polícia vyšetruje. Vlaky z Liptovského Mikuláša do Žiliny pre nehodu meškali aj viac ako dve hodiny. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Muž neprežil zrážku s vlakom pri Stankovanoch

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Recept dňa

Cibuľový koláč

Cesto:
300 g hladkej múky
½ ČL soli
12 g droždia
7 – 8 PL mlieka
kryštálový cukor
50 g tuku

Plnka:
1,2 kg cibule
200 g anglickej slaniny
2 PL rasce
500 ml kyslej smotany
250 g nastrúhaného syra
mleté biele a čierne korenie
soľ

Cesto: Múku preosejte, premiešajte so soľou, pridajte kvások pripravený z trocha mlieka, droždia a štipky cukru. Primiešajte zmäknutý tuk, vypracujte hladké cesto a dajte ho do tepla vykysnúť. Vykysnuté cesto rozvaľkajte a uložíte na pripravený plech.
Plnka: Cibuľu očistite a pokrájajte na kolieska. Slaninu pokrájajte na kocky, opražte, pridajte kolieska cibule, osoľte a duste 10 minút. Zmes rozložte na cesto a posypte rascou. Smotanu ochuťte soľou, korením a dobre rozmiešajte. Vylejte na vrstvu cibule a celú plochu posypte strúhaným syrom. Vložte do vyhriatej rúry a upečte. ( v elektrickej rúre pri 180 °C, v teplovzdušnej rúre pri 160 °C, v plynovej rúre pri stupni 3)

Dobrá rada

V tvojej izbe zhasne sviečka

a únava sadne ti na viečka,vtedy ako anjel k tebe priletím na vlásky ťa pohladím nakloním sa máličko a pobozkám ťa na líčko...

Stavebník

Požiarna bezpečnosť v bytových domoch a skryté hrozby

Požiarna bezpečnosť je jedným zo základných požiadaviek kladených na stavbu, respektíve na jej zhotovenie či rekonštrukciu. Pod pojmom požiarna bezpečnosť stavby je nutné si predstaviť súbor faktorov, ktorých výsledkom je bezpečnosť osôb, a ďalej prevedenie stavebných konštrukcií vrátane technických a technologických zariadení objektu vzdorujúcich ohňu po dobu určenú v závislosti na požiarnom riziku.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Bánovce nad Bebravou - Brezolupy, Dolné Naštice, Dolné Ozorovce, Horné Ozorovce, Miezgovce, Pečeňany, Rybany, Ruskovce, Uhrovec, Veľké Držkovce
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang