banovce.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktualizované: Nový predseda Úradu pre verejné obstarávanie je advokát Miroslav Hlivák

;-firm-name-;


  • aktualizované 13. septembra, 19:24


BRATISLAVA 13. septembra (WebNoviny.sk) - Parlament v stredu zvolil za nového predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) na päť rokov advokáta Miroslava Hliváka.

V tajom hlasovaní získal 78 zo 104 platných hlasov, proti bolo 21 poslancov a piati sa zdržali. Päť odovzdaných hlasov bolo neplatných. Kandidáta na šéfa inštitúcie dozerajúcej na priebeh verejných obstarávaní navrhla parlamentu vláda.

Navrhnutý vládou


Hlivák sa ujme funkcie 14. septembra a vystrieda tak doterajšiu predsedníčku ÚVO Zitu Táborskú, ktorej nedávno uplynulo päťročné funkčné obdobie.

Hliváka ako kandidáta na predsedu ÚVO pôvodne navrhla Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave. Novozvolený šéf ÚVO je partnerom Advokátskej kancelárie Soukeník - Štrpka, s. r. o., z Bratislavy.

Odporúčame:
Na čele Úradu pre verejné obstarávanie by mal byť odborník a nie skrytý kandidát, tvrdí OĽaNO

Poslanci po zhruba polhodinovej rozprave o návrhu vlády na voľbu predsedu ÚVO najprv rozhodli 76 hlasmi zo 121 prítomných o tajnom hlasovaní.

Návrh vlády zdôvodnila ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most - Híd) s tým, že členovia vlády vybrali kandidáta na základe verejného vypočutia deviatich uchádzačov z 30. augusta.

Sporný tender


Poslanec Alojz Baránik (SaS) v rozprave pred tajným hlasovaním povedal, že kandidát na šéfa ÚVO je presne taký, akého možno od tejto vlády očakávať. "Je to advokát, ktorý pracuje najmä pre túto vládu," uviedol poslanec s tým, že pomáhal inštitúciám, ktoré majú zodpovednosť za sporný tender na prevádzku kompy Vojka - Kyselica. "

Nič nové neočakávajme od tohto kandidáta na predsedu Úradu pre verejné obstarávanie," povedal Baránik. Myslí si, že vo verejnom obstarávaní sa bude rozkrádať ešte viac a sofistikovanejšie ako doteraz. "Považujem za vrcholne trápne, že pani ministerka musí sem predložiť takého kandidáta," dodal poslanec.

Odporúčame:
Aktualizované: Na Úrade vlády SR vypočúvajú kandidátov na predsedu ÚVO, ministri favorita nemajú

Ondrej Dostál (SaS) naznačil, že nový šéf ÚVO by mohol byť neoficiálne kandidátom Mosta - Híd. "To, či je niekto nominantom Mosta - Híd, nie je možné určiť len podľa toho, kto je formálne podpísaný pod návrhom.

Aj keď pána Hliváka navrhla Právnická fakulta Univerzity Komenského, nijako sa to nevylučuje s konštatovaním, že môže byť nominantom Mosta - Híd, alebo človekom blízkym Mosta - Híd," vyhlásil Dostál.

Nejaká žalôbka


Poslanca zarazilo, že kandidát na šéfa ÚVO sa údajne v minulosti vyhrážal médiám za kritický článok, namiesto toho, aby primerane zareagoval. "Obávam sa, že keď si kolega Baránik tiež dovolil čosi kritické povedať na pána Hliváka, tak musí počítať s následkami. Nejaká žalôbka možno príde, ale kolega je na podobné veci zvyknutý, tak zvládne aj túto," dodal Dostál.

Ministerka Žitňanská komentovala rozpravu ako štandardnú súčasť opozično-vládneho súboja. "Vyberá (kandidáta) vláda na základe verejného híringu, čím má byť zabezpečené to, aby sme sa vyhli kandidatúram, ktoré by boli neprijateľné. Keď návrh dáva vláda, z povahy veci právnej úpravy vyplýva, že to nebude opozičný kandidát," poznamenala Žitňanská v reakcii na niektorých poslancov.. Za otázne označila, či by kandidát mal byť opozičný.

 Viac k témam: Miroslav Hlivák, ÚVO Úrad pre verejné obstarávanie, Zita Táborská
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Nový predseda Úradu pre verejné obstarávanie je advokát Miroslav Hlivák © SITA Všetky práva vyhradené.


 

Nakupujte cez WEBYSHOPPING

VYUŽÍVAJTE VÝHODY NAKUPOVANIA s VIRTUÁLNOU WEBYSHOPPING BONUS CARD

Vernostný bonus pre tento produkt je -0.65 €
BonusCard
  • Registráciou získavate vernostný bonus vo výške najmenej 1 % z ceny pri nákupe akéhokoľvek produktu a všetky ďalšie výhody
  • Bonus card získava každý registrovaný klient, je úplne zadarmo, získava sa automaticky registráciou pri prvom nákupe
  • Bonus card nie je limitovaná ani veľkosťou nákupu ani počtom nákupov

VYUŽÍVAJTE VÝHODY NAKUPOVANIA s VIRTUÁLNOU WEBYSHOPPING BONUS CARD

Vernostný bonus pre tento produkt je -0.15 €
BonusCard
  • Registráciou získavate vernostný bonus vo výške najmenej 1 % z ceny pri nákupe akéhokoľvek produktu a všetky ďalšie výhody
  • Bonus card získava každý registrovaný klient, je úplne zadarmo, získava sa automaticky registráciou pri prvom nákupe
  • Bonus card nie je limitovaná ani veľkosťou nákupu ani počtom nákupov

Recept dňa

Primátorské pirohy

- na 30-35 kusov
250 g varených zemiakov
½ kg hladkej múky
voda
olej
kyslá smotana
kôpor

Plnka:
1 vajce
250 g tvarohu
soľ

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s múkou a vodou. Vypracujte vláčne cesto. Vyvaľkajte ho na tenký, asi 2 až 3 mm plát. Pokrájajte na štvorce. Plnku klaďte na štvorce, preložte do trojuholníka a okraje spojte. V horúcom oleji vyprážajte z oboch strán dozlatista. Podávajte s kyslou smotanou ochutenou posekaným kôprom.

Plnka: Tvaroh vymiešajte so soľou a s vajcom.

Dobrá rada

Upchatý odtok nielen v kuchyni

Nalejte pol deci 8% octu a nasypte za trošku kopcovitú lyzičku sódy bikrabóny. Keď prestane vytvárat bubliny, pridajte ešte jednu lyžičku sódy a opakujte až pokým nevystupujú bubliny von z výlevky. Počkajte kým prestane syčať a zalejte horúcou vodou. Nechajte vetrať!!! Tento spôsob len keď je veľmi upchatý odtok! Pre zamedzenie upchatia použite len pol deci octu a jednu lyžičku sódy!

Stavebník

Opracovanie kameňa na altánok

Aby váš kamenný altánok vyzeral ako z rozprávky, musíte dodržovať pri jeho murovaní niekoľko pravidiel. Patrí k nim hlavne správny postup pri opracovaní kameňa. Ak potrebujete kameň opracovávať do presných tvarov, máte dve možnosti.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Bánovce nad Bebravou - Brezolupy, Dolné Naštice, Dolné Ozorovce, Horné Ozorovce, Miezgovce, Pečeňany, Rybany, Ruskovce, Uhrovec, Veľké Držkovce
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang