Masáže Dušan

Masáže Dušan

Masážny salón, Masáže Dušan v Bánovciach nad Bebravou

Adresa: Vystrkov 1285, 957 01 Bánovce nad Bebravou
Telefón:0903 356 463
E-mail:matejovic.dusan@zoznam.sk

Služby:

* Masírovanie:

REFLEXNÁ MASÁŽ CHODIDIEL

Základy reflexnej terapie vychádzajú zo známeho poznatku, že na všetkých zakončeniach ľudského tela existujú reflexné plôšky odpovedajúce príslušným orgánom alebo oblastiam tela. Takže i na ploskách nôh sú reflexné plôšky celého tela.

K riadnemu využitiu tejto metódy je treba poznať spoľahlivý postup ako reflexné plôšky nájsť a ako cez ne pôsobiť na príslušný orgán.

Akupresúra je teda metóda využívajúca tlak prstov rúk na masáž reflexných zón na ploske nohy. Účinok je prakticky okamžitý, čo má veľký význam pri akútnych bolestiach, ale i ako preventívna metóda.

Reflexnú terapiu je možné úspešne využívať aj ako hrubšiu diagnostickú metódu.

THAJSKÁ MASÁŽ

Thajská masáž pracuje na základe energetických dráh na našom tele, ktoré sa podobajú meridiánom, čiže energetickým dráham v tradičnej čínskej medicíne. V tejto metóde sú ošetrované jednotlivé línie rukami, lakťami, kolenami i nohami. Thajská masáž pôsobí hlavne ako prevencia, ale prispieva i k neutralizácii niektorých zdravotných problémov.

KLASICÁ MASÁŹ

Klasická masáž zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva - napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Klasická masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia.

Čo je však možno najdôležitejšie - celkovo sa môžete cítiť lepšie, pretože masáž pôsobí nielen na telo, ale aj na psychiku. To, že dotyk ako taký pomáha zbavovať sa vnútorného napätia, vedeli ľudia už dávno. A tento jednoduchý a pritom účinný „liek sa používa dodnes.

ŠPORTOVÁ MASÁŽ

Je najviac podobná klasickej masáži. Rozdiel je však v slede, rytme a intenzite vykonávania masážnych hmatov. Cieľom športovej masáže je dopomôcť športovcovi k podaniu maximálneho výkonu, a tiež urýchliť regeneráciu organizmu po výkone. Z tohoto dôvodu má i svoje špecifické rozdelenie na masáž prípravnú, pohotovostnú a masáž v prestávkach medzi jednotlivými výkonmi.

Najúčinnejšia je masáž prípravná, ktorá má celkovo posilniť organizmus športovca. Hmaty sa prevádzajú tak, aby bol zlepšený odtok krvi a lymfy, a tým zosilenie odplavovania odpadových látok z tkanív. Dôsledkom toho je lepšie prekrvenie a výživa tkanív a tým i rýchlejšia regenerácia.

MEDOVÁ DETOXIKAČNÁ MASÁŽ

Medová masáž sa doporučuje ľuďom, ktorí trpia ochoreniami kĺbov alebo reumatizmom. Je účinná ako prostriedok k oživeniu organizmu vyčerpaného stresom a nezdravým životným štýlom. Pomôže pri problémoch s nespavosťou, bolesťami hlavy alebo tráviacimi problémami.

Medová masáž tzv. pumpovaním za pomoci medu umožňuje uvoľňovať toxíny z tela. Pomocou stimulácie reflexných zón je možné touto masážou priaznivo ovplyvňovať aj vnutorné orgány v tele. Medová masáž taktiež napomáha k silnému oživeniu celého organizmu. Je vhodná pri vyčerpaní a slabosti v dôsledku stresu a napätia, pri nervových poruchách a stavoch nepokoja, ako aj v dôsledku ochorenia alebo vysokého veku.

* Liečba pijavicami:

Pijavice po dlhú dobu boli používané v medicíne, taktiež aj dnes sú používané hlavne pri spájacích procedúrach. V neposlednom rade sekrét pijavice obsahuje komplex proteínov, ktoré sa nazývajú hirudín a sú vysoko efektívne antikoagulátor.

Vlastnosti pijavice je veľmi ťažké docieliť, preto sú nenahraditeľné a využívajú sa v modernej medicíne. Pijavice sa vrátili do modernej medicíny, hlavne v kardiovaskulárnej oblasti, neurológii, pri gynekologických, urologických a mnoho iných chronických oblastiach.

Mapa sa nemusí korektne zobraziť, vzhľadom na to, že Google zmenil podmienky využívania máp. Zobrazenie mapy nie je možné momentálne ovplyvniť.
loader image

Zadaj dopyt firme

Služba Zadaj dopyt vám ušetrí čas a pomôže vybrať najvýhodnejšiu ponuku na výrobok či službu, ktorú hladáte. Vaša žiadosť o cenovú ponuku bude rozoslaná všetkým firmám registrovaným v Katalógu firiem - poskytujúcim služby vo vami označenej kategórii činnosti a regióne.

Admin firmy

Tu môžete upraviť údaje o svojej firme alebo zadať aktuálnu reklamnú ponuku.