Úvod > Spravodajstvo > Svet > Zelenskyj odmieta vydieranie zo strany Trumpa, o zablokovaní pomoci sa dozvedel neskôr

Zelenskyj odmieta vydieranie zo strany Trumpa, o zablokovaní pomoci sa dozvedel neskôr

Dalšie články v kategórií

11.10.2019 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že telefonický rozhovor s americkým prezidentom Donaldom Trumpm, ktorý odštartoval snahy o impeachment, nezahŕňal "žiadne vydieranie".

Zelenskyj vo štvrtok pre tlačovú agentúru The Associated Press povedal, že o zablokovaní miliónov dolárov vojenskej pomoci jeho krajine sa dozvedel až po telefonáte z 25. júla.

Vyšetrovanie Bidenovcov


Trump žiadal svojho ukrajinského kolegu o začatie vyšetrovania bývalého amerického viceprezidenta a zároveň jeho demokratického rivala Joea Bidena, ako aj jeho syna Huntera.

Americkí demokrati sú presvedčení, že zadržanie finančnej pomoci malo slúžiť ako nástroj na vydieranie Ukrajiny.

Stretnutie s Trumpom


Zelenskyj si podľa vlastných slov myslel, že telefonický rozhovor povedie k osobnému stretnutie s Trumpom a americký líder príde na Ukrajinu.

Zelenskyj odpovedá vo štvrtok na otázky novinárov v rámci "mediálneho maratónu" s cieľom objasniť hromadiace sa otázky v súvislosti s jeho konaním v prezidentskej funkcii.Viac k témam: americký prezident, impeachment, ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj odmieta vydieranie zo strany Trumpa, o zablokovaní pomoci sa dozvedel neskôr © SITA Všetky práva vyhradené.